Kızılay Türkiye Geneli KPSS Siz Memur Alımı İlanı Yayımladı

Türk Kızılay memur alımı ilanı yayımladı. Acil Afet ve Afet Yönetiminde hizmet verecek Uzman yardımcıları alınacak olup KPSS şartı aranmayacak. İşte şartlar.

Kızılay Türkiye Geneli KPSS Siz Memur Alımı İlanı Yayımladı

Kızılay Memur Alımı ilanı yayımladı. Türkiye Geneli alım yapılacak. Türk Kızılay resmi internet adresinde yayımlanmış olan ilana göre Acil Yardım ve Afet Yönetimi Uzman Yardımcısı alımı yapılacak. Uygulanacak sınav ile belirlenecek adayların bazı niteliklere sahip olmaları gerekmektedir. 

Bilindiği gibi Türk Kızılay 152 yıldır ülkemizde ve uzak coğrafyalarda insanlığın hizmetinde olan Türk Kızılay; savaşlarda, mübadele yollarında, depremlerde, afet bölgelerinde, açlık ve yoksullukla mücadele eden topraklarda,  hiçbir ayrım gözetmeksizin ihtiyaç sahibi insanlara yardım ulaştırmakta, milletimizin ve gönül coğrafyamızın şefkat ve merhametinin sesi olmaktadır.

Kızılayın 15 fakrlı ülkede müdahele ekibi bulunmak ta ve Afet müdahale ve afet lojistik sistemlerini ülke çapında yaygınlaştırmıştır. 9 Bölgesel ve 23 Yerel Afet Müdahale ve Lojistik Merkezi sayesinde, meydana gelen afetler sonrasında en kısa sürede afet alanına ulaşmaktadır.

Sizde Böylesine köklü bir yardım kuruluşunda hizmet vermek istermisiniz?

SINAV YAPILACAK!

Kızılay alımını yapacağı Acil Yardım ve Afet Yönetimi Uzman Yardımcısı adayları için sınav yapacak. SInav 28 - 31 Aralık 2020 tarihleri arasında yapılacak. İlgili sınav genel kültür, genel yetenek ve alan bilgisi bölümlerinden oluşuyor.

KPSS ŞARTI YOK!

Kızılay almını yapacağı Memur ( Acil Yardım ve Afet Yönetimi Uzman Yardımcısı ) kadrosu için adaykardan KPSS şartı aramıyacak. Bu yönde KPSS Siz Memur Alımı yapılacak olup aranan diğer şartlar şöyledir.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

 • Üniversitelerin Acil Yardım ve Afet Yönetimi lisans bölümlerinden mezun olmak,
 • 01.01.1990 ve sonrası doğumlu olmak,
 • Tercihen iyi seviyede İngilizce dil bilgisine sahip olmak,
 • Yoğun iş temposuna uyum sağlayabilmek, zor saha koşullarında çalışabilmek ve seyahat engeli olmamak,
 • Saha görevlerinde bulunmaya engel herhangi bir sağlık problemi olmamak (tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak sağlık raporu talep edilecektir),
 • Yoğun stres altında çalışabilmek, sorumluluk ve gerektiğinde inisiyatif alabilme yetkinliğine sahip olmak,
 • Ekip çalışmasına yatkın olmak,
 • Çok kültürlü ortamlarda çalışmaya uygun olmak,
 • Empati kurabilme yeteneğine sahip olmak,
 • Karmaşık problemler karşısında alternatif çözümler üretip doğru kararlar alabilmek,
 • Alanındaki ulusal ve uluslararası gelişmeleri takip edebilmek,
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış veya tecilli olmak.

GÖREV TANIMI NEDİR?

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK!

Kızılay memur alımı başvuruları ilanın yayımlanamsı ile birlikte başladı. Adaylar başvurularını en geç 14 Aralık 2020 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekldir. Başvurular sadece İnternet üzerinden yapılacak. Adayların " basvuru.kizilaykariyer.com/5J4QJ44NBST9YGCXE77WDKZSVA.JOB " adresine giriş yaparak üyelik bilgileri ile sistem giriş yaptıktan sonra başvuru yapabilecekler.

İlgili Bağlantıyı kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırarak göre başvuru sayfasına ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 22:41
YORUM EKLE