Jandarma Sözleşmeli Personel ve Devlet Memuru Alımı Hakkında Duyuru Geldi

Jandarma Devlet Memuru alımı ve Sözlemeli personel alımı hakkında duyuru geldi. Sonuçlar açıklanmış olup duyuru detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Jandarma Sözleşmeli Personel ve Devlet Memuru Alımı Hakkında Duyuru Geldi

Jandarma Genel Komutanlığı geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur ve personel alımı ilanına göre bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 40 Kişilik kadro ile Sözleşmeli personel ve Devlet memuru alımı yapılacağı bildirilmişti. Bu yönde başvuruların sona ermesi ile birlikte sonuçlar bekleniyordu ve Jandarma gecikmeden sonuçları adaylarla paylaştı.

Jandarma Memur Personel Kontenjanları:

  • 11 Sözleşmeli Personel Kadrosu İle Tekniker (Elektronik Sistemler Elemanı) alacak.
  • 29 Açıktan Devlet Memuru kadrosu ile, 2 Avukat, 1 Mühendis, 2 İstatistikçi, 4 Psikolog, 18 Uzman, 1 Diyetisyen, 1 Mütercim Arapça

Şeklinde kadrolarda atama yapıldı.

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapıldı!

Başvurular KPSS Puanı ile yapıldı. Bu kapsada Jandarma personel ve memur alımı için yaptığı KPSS değerlendirmesi ile sonuçları duyurdu. Kadro sayısının 10 katı aday değerlendirmeye alınarak adaylarla paylaşıldı. Bu kapsamda sınavlara 400 aday katılacaktır.

Başvuru Sonuçları Açıklandı!

Temin edilecek açıktan devlet memuru ve sözleşmeli personel adaylarına ait tüm unvanlar için başvuruya esas alınarak yapılacak (2021-2022 KPSS sınav puanı) sıralamaya göre en yüksek puandan başlayarak kontenjanın 10 katı kadar adaya “Uygulamalı Meslek Bilgisi ve/veya Mülakat Sınavına Çağrılma” duyurusu www.jandarma.gov.tr internet adresinden yapılmıştır. Duyuru tebliğ niteliğinde olup, ayrıca posta veya telefon yoluyla tebligat yapılmayacaktır.

SORGULAMA EKRANI BURADA

YORUM EKLE