Jandarma KPSS 50 Puan İle 222 Memur Alımı Devam Ediyor! Kimler Başvuru Yapabilir?

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki memur eksikliği için farklı alan ve kadrolarda toplamda bünyesine 222 memur alıyor. Ayrıca KPSS en az 50 puan ile. İşte başvuru şartları ve detaylar.

Jandarma KPSS 50 Puan İle 222 Memur Alımı Devam Ediyor! Kimler Başvuru Yapabilir?

Devlet Personel Başkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yapılmış olan duyuruya göre, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı bünyelerindeki memur eksikliğini karşılamak üzere toplamda 222 boş kadro ile memur alımı yapıyorlar. Başvrurular 07 Kasım 2017 tarihinde başlamıştı ve hala devam etmektedir. Adaylar başvuru yapabilmeleri için Kamu Personeli Seçme Sınavından puan almış olmaları şarttır.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı alım yapacakları kadrolar için adaylardan, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak ve . Erkek adaylar için; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş (tecilli) veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak veya yapmış sayılacak şekilde muaf olmak , Herhangi bir kurumda sözleşmeli veya memur olarak çalışmıyor olmak, yapılcak güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç alabilmek, 657 Saylı devlet memurları kanunun 48 maddesindeki şartları taşımak ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak şartları aranacaktır.

Ayrıca, Jandarma Genel Komutanlığı 8 Mühendis, 1 Mimar, 7 Uzman, 1 Mütercim, 4 Avukat ve 1 Veteriner kadrosu ile toplamda 22 memur alacak. Adaylar bu kadrolara başvuru yapabilmeleri için 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir.

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı 4 Aşçı, 3 Bahçevan, 2 Berber (Bayan Kuaförü), 1 Terzi (Bayan), 4 Berber (Erkek), 45 Uzman,  9 Mühendis, 38 Hizmetli, 11 Memur, 3 Grafiker, 2 Hemşire, 5 Teknisyen, 10 Tekniker, 2 İstatistikçi, 1 Kasap, 1 Kuru Temizlemeci, 1 Terzi (Erkek), 55 Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni, 1Veteriner ve 2 Zabıt Katibi olmak üzere toplamda 200 memur alınacak. Adayların bu kadrolara başvuru yapabilmeleri için ise 2016 yılı KPSS den en az 50 puan almış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR?

Başvurular 07 kasım 2017 tarihinde başlamıştı ve hala devam ediyor. Buna göre başvuru yapacak adaylar en geç 28 Kasım 2017 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular son başvuru günü en geç 17.00 a kadar sadece www.jandarma.gov.tr internet adresinden yapılacak olup, posta ile veya diğer şekillerde yapılacak başvurular kabul edilmeyecek ve bu başvurulara cevap verilmeyecektir. İlanın tam metnini incelemek isteyen adaylar aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirler.

İlanın Tam Metni

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2017, 16:43
YORUM EKLE