Jandarma Açıktan 60 Devlet Memuru Alımı Sonuçları Açıklandı! Sınav Detayları?

Jandarma Genel Komutanlığı 60 memur alımı için başvuru sonuçları açıklandı. KPSS ile değerlendirme yapılmış olup sonuç ekranı duyuruldu.

Jandarma Açıktan 60 Devlet Memuru Alımı Sonuçları Açıklandı! Sınav Detayları?

Jandarma Genel Komutanlığı memur alımı hakkında duyuru yayımladı. Geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan alım ilanı için başvurular sona erdi. Adayları fazla bekletmeden sonuçları açıklayan Jandarma sınav detaylarını adaylarla paylaştı.

60 Memur Alımı Yapılacak!

Jandarma bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 11 farklı alanda 60 Devlet Memuru alımı yapacağını bildirmişti. Lisans mezunu adaylar içrisinden başvurular 6 Aralık 2021 tarihi ile 22 Aralık 2021 tarihleri arasında alınmıştı. Başvuruların sona ermesi ike adayları fazla bekletmeyen Jandarma sonuçları duyurdu. 

KPSS Değerlendirmesi Tamamlandı!

Başvurular KPSS Puanına före alınmıştı ve P3 puan türünden yapılan başvurular inceleyerek en yüksek puandan başlamak üzere en düşük puana kadar sıralam yapıldı.

600 Aday Belirlendi!

Jandarmanın KPSS değerlendirmesine göre kadro sayısının 10 katı kadar aday belirlenerek sonuçlara açıklandı. Bu kapsamda 600 aday Jandarma memur Giriş sınavına katılabilecekler.

Başvuru Sonuçları Açıklandı!

Jandarma KPSS puanı ile başvuru almıştı. Söz konusu alınan başvurulara göre sonuçlar az önce açıklandı. KPSS değerlendirmesi tamamlanmış olup en yüksek puandan başlamak üzere en düşük puana kdar sıralama yapılmış ve sonuçlar elektronik ortamda adaylara duyurulmuştur. 

Sonuç Sorgulama Nasıl Yapılacak!

Başvuru sonuçları sadece Elektronik ortamdam sorgulanacaktır. Jandarma Persnel temin adresine giriş yapan adaylar e-Devlet şifresi ile sonuçlarına ulaşabilecekler.

Başvuru Sonuç Sorgulamak Ekranı

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2021, 10:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Burak
Burak - 4 hafta Önce

Bu alıma bende başvurdum ancak sisteme giriş yapınca hiç açıklanmamış gibi görünüyor

U.....
U..... - 4 hafta Önce

Sonuclarima tıkladığımda sınav sonucunuz bulunmamaktadır yaziyr başvuru sonucuyla ilgili herhangi birşey yazmıyor.

E...
E... - 4 hafta Önce

Sonuçlarım kısmında sinav sonucunuz bulunmamaktadır yazıyor, sonuçla ilgili bir bilgi yok ama?

EMBİYA Kaydı
EMBİYA Kaydı - 4 hafta Önce

Sınav sonucunuz bulunmamaktadır diyor

Eylem
Eylem - 3 hafta Önce

Hangi branşlara başvuru yaptınız arkadaşlar