Jandarma 9 Sözleşmeli Personel ve 32 Memur Alımı Başvurusu Başladı!

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine sözleşmeli personel alımı ve Devlet memuru alımı yapılacak. Başvuru süreci başlamış olup ilanın detayları haberimizde.

Jandarma 9 Sözleşmeli Personel ve 32 Memur Alımı Başvurusu Başladı!

Jandarma Genel Komutanlığı Memur Alımı başladı. Geçtiğimiz gün yayımlanmış olan ilana göre Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda alım yapılacak. Başvurular KPSS Puanı ile yapılacak olup en az lise mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek. Peki kimler başvuru yapabilecek? Nasıl Başvuru Yapılacak? İşte ilan hakkında detaylar.

41 Memur Personel Alımı Yapılacak!

Jandarma Genel Komutanlığı iki farklı ilan yayımladı. Yayımlanan ilanlara göre 9 Sözleşmeli personel ve 32 Devlet memuru alımı yapılacak. Bu kapsamda alımlar aşağıdaki kadrolarda yapılacak.

Devlet Memuru alımları, Nevşehir, Ankara, Diyarbakır, Ankara, Van, Muğla, İzmir, Erzurumi Antalya, Gümüşhane, Konya, Şırnak illerinde yapılacak. 

 • 2 Veteriner,
 • 2 Avukat,
 • 8 Psikolog,
 • 16 Uzman,
 • 1 Tahmil Tahliye Memuru,
 • 3 İstatistikçi,

Sözleşmeli Personel Alımları ise, Denizli, Nevşehir, Bilecik, İzmir, Ankara, Bursa illerinde yapılacak.

 • 1 Fizyoterapist,
 • 1 Veteriner Hekim,
 • 2 Diyetisyen,
 • 1 Mühendis,
 • 1 Dizgi Operatörü (Elektronik Dizgi Operatörü),
 • 1 Kütüphaneci,
 • 1 Mütercim-Tercüman (Arapça),
 • 1 Mütercim-Tercüman (Rusça),

Ayrıca Yabancı Dil Sınavı (YDS) puanı istenilen unvanlara başvuran adaylar için, son beş yıl içerisinde YDS’ye girmek ve puan türünden en az B düzeyinde puan almış olmak.

Başvuru Şartları Nedir?

Jandarma genel Komutanlığı adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gereklidir.

Özel Olarak ise adaylardan;

- 18 Yaşını tamamlamış olmak,

- Türk Silahlı Kuvvetleri, J.Gn.K.lığı, Sahil Güv.K.lığı ile kamu kurum ve kuruluşlarından emeklilik, kendi isteği ile istifa ve sağlık nedenleri hariç herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak,

- Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak,

- Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmamak,

- Herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tâbi görevlerde çalışıyor olmamak,

- 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için KPSSP94, Lisans için KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak,

- Avukat unvanına başvuracak adaylar için Tablo-1’de belirtilen Avukatlık Ruhsatnamesine Sahip Olmak,

- Dizgi Operatörü (Elektronik Dizgi Operatörü) unvanına başvuracak adaylar için Tablo-1’de belirtilen 3308 Sayılı Kanuna Göre Dizgi Dalında Ustalık-Kalfalık Belgesine Sahip Olmak,

Başvuru Süreci Başladı!

Jandarma Genel Komutanlığı Memur alımı başvuru süreci başladı. Adaylar başvurularını 28 Aralık 2020 tarihi ile 15 Ocak 2021 tarihleri arasında gerçekleştirecekler. Başvurular sadece https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi ‘‘Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’’ üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

BAŞVURU KILAVUZLARI BURADA

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2020, 20:37
YORUM EKLE