İçişleri Bakanlığı 100 Kaymakam Adayı Alım İlanı Yayımlandı!

Yayımlanan ilana göre İçişleri Bakanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek için 100 kişilik boşluk ile Kaymakam alımı yapacağını belirtti. Yayımlanan ilana göre aranan şartlar ve başvuru bilgileri haberimizin devamında yer almaktadır.

İçişleri Bakanlığı 100 Kaymakam  Adayı Alım İlanı Yayımlandı!

İçişleri Bakanlığı duyuru yayımladı. Yayımlanan duyuruya göre İçişleri Bakanlığı bünyesindeki eksikliğini karşılamak için, İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amirliği Hizmetleri Sınıfına 100 kişilik kadro ile Kaymakam adayı alımı yapacağını belirtti. Başvuru yapacak adaylar başvurularını gerçekleştirebilmeleri için aranan şartları taşımaları gerekmektedir. İşte detaylar:

ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?

İçişleri Bakanlığı kaymakam adayı alım ilanına başvuru yapacak adaylardan, 4 yıllık eğitim veren Üniversitelerin Siyasal Bilgiler, Hukuk, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki fakültelerinden mezun olmuş olmak, 1700 sayılı Dahiliye Memurları Kanunu’nun 2 ve 2/A ile 657 sayılı DMK’nın 48/A maddelerinde yer alan şartlara haiz olmak, Sınavın yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak ve Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak şartları aranacaktır.

Ayrıca bu şartlara haiz olan adaylara sınav yapılacaktır. İlgili sınav 02 Eylül 2018 tarihinde saat 10:00'da Ankara'da yapılacaktır.Sınavda sorulacak en az soru sayısı ve cevaplama süresi; 100 soru için 150 dakika (2,5 saat) olacaktır.

BAŞVURULAR:

Başvuruda bulunacak adaylar başvurularına 05 Temmuz 2018 tarihi itibari ile başlayabilirler. Buna göre başvurular en geç 12 Temmuz 2018 tarihine kadar Elektronik ortamda yapılacaktır. Başvurular, herhangi bir ÖSYM başvuru merkezinden veya https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapacaklar ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır. İlan hakkında daha detaylı bilgi almak için ve başvurularınızı gerçekleştirmek için yayımlanan ilanın tam metnini inceleyerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlanın Tam Metni

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 08:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
yorumcu
yorumcu - 4 yıl Önce

işin ucunda torpil ve adam kayırma olmadığına inansam heen başvuru yaparım ama ben 100 küsür lira verecem elin torpillisi kaymakam olacak. o zoruma gidiyor. sırf bu yüzden şansımı bile denemek istemiyorum..

aaaieüğ
aaaieüğ - 4 yıl Önce

İç işlerinin kendi sayfasında yazılı sınav diyor

bbb
bbb - 4 yıl Önce

Bayanlar da bavurabiliyor mu?