HSK En Az Lise Mezunu Kadrolu Memur Alımı İlanı Yayımladı!

Hakimler ve Savcılar Kurulu memur alımı ilanı yayımlandı. Az Önce gelen ilana göre En Az lise mezunu memur alımı yapılacak. Şartlar ve detaylar haberde.

HSK En Az Lise Mezunu Kadrolu Memur Alımı İlanı Yayımladı!

Hakimler ve Savcılar Kurulu memur alımı ilanı yayımlandı. 8 Aralık 2022 tarihli yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Hakimler ve Savcılar Kurulu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında memur alımı yapılacak. Adaylardan aranan başvuru şartları ve kontenjan bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz.

HSK Memur Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Hakimler ve Savcılar Kurulu Bünyesine memur alımı kapsamında yayımladığı ilana göre 6 kişilik boş kadro ile Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alımı gerçekleştirilecektir. Alımlar 10. Dereceli kadroya 2 kişi ve 9. dereceli kadroya 4 kişi şeklindedir.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Nitelikler Nedir?

657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları sağlıyor olmak,

2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak,

Fakülte/yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet ön lisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ve dengi okulların ticaret ya da bilgisayar bölümlerinden mezun olmak veya en az lise ve dengi okul mezunu olup, başvuru tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı ya da kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak,

36 yaşından gün almamış olmak şartları aranacak.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

HSK Memur alımı başvuruları 19 Aralık 2022 tarihi ile başlayacak olup en geç 23 Aralık 2022 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gereklidir. Başvurular sadece www.hsk.gov.tr internet adresinde yer alan “2022 yılı 4/A (Kadrolu) Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Giriş Sınavı İş Talep Formu”nu temin ederek ilgili tüm kısımları doldurmak suretiyle gerekli belgelerle birlikte aşağıdaki adrese şahsen başvuru yapılması gereklidir.

Başvuru adresi: Emniyet Mahallesi, Mevlana Bulvarı No:36 Yenimahalle / ANKARA

İLANIN TAM METNİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Esra clk
Esra clk - 13 ay Önce

Lise bilişim teknolojileri mezunuyum 65 puan aldım olur mu

senel
senel - 13 ay Önce

meb onaylı bilgisayar sertifikam var ama lisans mezunuyum dolayısıyla lisans kpss'y girdim. kabul edilir miyim?