HMB 65 KPSS İle 2000 Memur Alımı Başvurusu Başladı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2000 memur alımı başvurusu başladı. 81 Şehir başvuru alınacak olup 65 KPSS puan ile detaylar haberde.

HMB 65 KPSS İle 2000 Memur Alımı Başvurusu Başladı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı Memur alımı yapıyor. Bakanlığa bağlı olan Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 81 şehir için 2000 Memur alımı yapılacağı açıklandı. İlan geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olup başvuru süreci Bugün başlamıştır. İlgili ilana başvuru yapmak isteyen adaylardan aranan şartları ve ilan detaylarını İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

81 Şehir 2000 Memur Alımı Yapılacak!

Gelir idaresi Başkanlığı bünyesine farklı bölgelerde istihdam edilmek üzere 2000 Memur alımı yapacak. Alımlar Uzman yardımcısı kadrosuda gerçekleştirilecek. Gelir Uzman yardımcısı alımı için adaylardan aranan şartlar ve başvuru bilgilerini sizlerle paylaşıyoruz.

Başvurular Başladı!

Beklenen Başvuru süreci 21 Kasım 2023 tarihi ile başlamıştır. Bu kapsamda Şartları sağlayan adaylar başvurularını sadece Elektronik ortamda gerçekleştirecekler. Başvurular en geç 30 Kasım 2023 tarihine kadar yapılması gereklidir.

BAŞVURU EKRANI: //sinav.gib.gov.tr

Başvuru için Dikkat Etmeniz Gerekenler Nedir?

Başvurular sadece yukarıdaki adres üzerinden yapılacak olup adayların ilgili sisteme Kayıt işlemlerini gerçekleştirmeleri gereklidir.

NOT: Kayıt ve Başvuru işlemlerini masaüstü bilgisayarınızdan Google Chrome tarayıcısını kullanarak yapmanız önerilmektedir.

Henüz kayıt olmamış olan adaylar kayıt işlemi için Kimlik Bilgileri ve Telefon numarasına ihtiyaç olacaktır. Kayıt ekranı aşağıda örnek olarak verilmektedir.

Sisteme kayıt olmak için aşağıdaki formu kimlik belgenizde yer alan bilgilere göre eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Lütfen girdiğiniz bilgilerin nüfus cüzdanınızda yer alan bilgiler göre; kısaltma, boşluk ve diğer noktalama işaretleri dahil olmak üzere birebir uyuştuğundan emin olunuz. Formu göndermenizin ardından şifreniz cep telefonunuza ve e-posta adresinize gönderilecektir.

KAYIT EKRANI: https://sinav.gib.gov.tr/sinav_server/adayKayit.html

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Hazine ve maliye Bakanlığının Gelir Uzman Yardımcısı alımı ilanına başvurular genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar doğrultusunda yapılacak. Bu kapsamda özel olarak ise;

KPSS 65 Puan İle Memur Alınacak!

Adayların 2022 veya 2023 yıllarında yapılan KPSS'den A Grubu puan türünde göre KPSSP48 puan türünden en az 65 Puan almış olmak şartı aranacak.

Mezun Olunması Gereken Bölümler Hangileridir?

Adayların hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak gerekmektedir.

35 Yaş Şartı Var!

01.01.2023 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01.01.1988 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak) gereklidir.

YORUM EKLE