HMB 50 Memur Alımı Başladı! 2021 - 2022 KPSS İle

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı yapıyor. Başvuru süreci az önce başladı. Peki adaylardan aranan şartlar nelerdir? Başvuru nasıl yapılır?

HMB 50 Memur Alımı Başladı! 2021 - 2022 KPSS İle

 

Hazine ve Maliye Bakanlığı ( HMB ) memur alımı başvuru süreci başladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak için 50 memur alımı yapacak. Alımlar, Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatına yapılmak üzere 50 kişilik boş kadro ile Hazine ve Maliye Uzman Yardımcısı kadrosuna atama yapılacaktır.

50 Memur Alımı Yapılacak!

Bakanlık bünyesine iki şehir Merkez teşkilatında görevlendirmek üzere 50 memur alımı yapacak. Alımlar Giriş sınavı ile gerçekleştirilecek. Bu kapsamda şehre göre kontenjan dağılımı;

Ankara Memur Alımı Kontenjanları:

4 Hukuk , 11  İktisat , 7  İşletme, İktisat, Maliye, Muhasebe, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Uluslararası İlişkiler , 7  Ekonometri , 3  Elektrik Elektronik Mühendisliği ,7  Bilgisayar Mühendisliği , 4  Endüstri Mühendisliği  kadrolarında olmak üzere Ankara'da 43 Memur Alımı yapılacak.

İstanbul Memur Alımı Kontenjanları:

1  Hukuk, 2  Ekonometri, 2  Bilgisayar Mühendisliği, 2  Endüstri Mühendisliği olmak üzere toplamda 7 Memur alımı yapılacak.

Başvurular Başladı!

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı başvurusu Bugün başladı. Bu kapsamda başvurular sadece İnternet üzerinden yapılacak. Başvuru ekranı ve tarihleri şöyledir;

Başvuru Tarihleri: 16 - 27 Ocak 2023

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/hazine-ve-maliye-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

Memur Alımı Başvuru Şartları Nedir?

- 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. madesindeki nitelikleri sağlıyor olmak,

- En az4 yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler, mimarlık, mühendislik, fen-edebiyat, iletişim fakülteleri ile diğer fakülteler den ve bunlara denkliği olan bölümlerden mezun olmuş olmak,

- 35 yaşını doldurmamış olmak,

- 2021 veya 2022 yılında yapılan KPSS'den en az 75 puan ve üzeri almış olmak gereklidir.

Bakanlık Giriş Sınavı Ne Zaman?

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımları için Giriş sınavı yazılı ve sözlü olarak gerçekleştirilecek. Bu kapsamda ilk olarak yazılı sınav 04/03/2023 (Cumartesi) tarihinde Ankara’da yapılacaktır.

BAKANLIK MEMUR ALIMI GELİŞMELERİNİ TAKİP ETMEK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yorum yok
Yorum yok - 12 ay Önce

Hep iktisat işletme diğer bölümleri okumak boş neden hiç şehir plancısı alımı yok biz nasıl ise girecez ya ? Lütfen yaklaşık 5000 işsiz plancı için bir şey yapın. Bir iki kişi almayla 80-90 la bile bir yere giremiyoruz.