HMB 250 Memur Alımı Sonuçları Açıklandı! 750 Aday Sınava Katılacak!

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı sonuçları açıklandı. Defterdarlık Uzman Yardımcısı Alımı için sınava 750 memur adayı katılacak.

HMB 250 Memur Alımı Sonuçları Açıklandı! 750 Aday Sınava Katılacak!

Hazine ve Maliye Bakanlığı geçtiğimiz günlerde başvurularını aldığı binlerce aday için sonuçları açıkladı. 250 Kişilik boş kontenjan ile Defterdarlık Uzman Yardımcısı alımı yapacağını ilan eden HMB başvuru sonuçları açıklandı.

31 Ocak 2022 tarihi ile 11 Şubat 2022 tarihleri arasında alınan 250 Defterdarlık Uzman Yardımcısı başvuruları için sonuçlar Mart ayında açıklandı. Sınava katılacak adaylar ve tarihler sonuçlarla birlikte açıklandı.

750 Memur Adayı Sınava katılacak!

HMB 250 memur alımı için başvuruları inceledi. İncelenen başvuru sonucuna göre kadro sayısının 3 katı aday belirlenerek sınav tarihleri açıklandı. Defterdarlık Uzman yardımcısı alımı için 3 farklı Grupta aday belirlenmiş olup toplamda 750 Defterdarlık Uzman yardımcısı adayı sınava katılacak.

Defterdarlık Uzman Yardımcısı Sınav Konuları Nedir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Defterdarlık Uzman Yardımcısı alımı için adaylar sınava katılacak. Giriş Sınavı konuları 5 farklı alanda yapılacak. Buna göre,

Hukuk: Anayasa Hukuku, Medeni Hukuk( Başlangıç, Kişisel Hukuku, Eşya Hukuku ), İdare Hukuku ( Genel Esaslar , İdari yargı ), Borçlar Hukuku ( Genel Hükümler ), Ticaret Hukuku ( Başlangıç ), Ceza Hukuku ( Genel Hükümler )

İktisat: Makro İktisat, Mikro İktisat

İşletme: Temel İşletme Kavramları, İşletme Yönetimi

Maliye: Kamu Maliyesi, Maliye Politikası,

Muhasebe: Genel Muhasebe,

Başvuru Sonuçları Açıklandı!

31/01/2022-11/02/2022 tarihleri arasında başvuruları alınan Hazine ve Maliye Bakanlığı Defterdarlık Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavına katılmaya hak kazananların sınav tarihini ve yerini gösterir liste için TIKLAYINIZ.

Sınav Yeri ve Tarihleri Belli Oldu!

Defterdarlık Uzman Yardımcısı alımı için 3 farklı Grupta sınav yapılacak. Bu yönde,

1. Grup Giriş sınavları Hazine ve Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü Dikmen Yerleşkesi ( Devlet Mahallesi, Dikmen Caddesi, No: 12 Çankaya ) M Blog 2. Kat Toplantı salonunda yapılacak.

2. ve 3. Gruptakiler, Giriş Sınavları Hazine ve Maliye Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Dikmen Yerleşkesi ( Devlet Mahallesi, Dikmen Caddesi no: 12 Çankaya ) B Blok 2. Kat Toplantı Salonunda yapılacak.

Sınavlar 21 Mart 202 tarihi ile başlayıp 1 Nisan 2022 Tarihine kadar devam edecek. Her aday için farklı tarih ve saat bulunmaktadır.

YORUM EKLE