Hazine ve Maliye Bakanlığı 40 Memur Alım İlanı ( Uzman Yardımcısı ) 2022

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı için ilana çıktı. Lisans mezunları içerisinden 40 memur alınacak. Uzman yardımcısı sınavı şartları haberde.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 40 Memur Alım İlanı ( Uzman Yardımcısı ) 2022

Hazine ve Maliye Bakanlığı memur alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi Gazetede 25 Ağustos 2022 tarihli gelmiş olan memur alımı ilanına göre Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Merkez Teşkilatında bulunan eksikliği gidermek üzere Uzman yardımcısı sınavı yapacak. Hazine ve Maliye Uzman Yardımcısı Alımı sınavına katılmak isteyen adayların bazı nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir.

40 Memur Alımı Kontenjan Bilgisi Nedir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 40 kişilik kadro ile Uzman yardımcısı alımı yapacak olup alımlar iki farklı alanda gerçekleştirilecektir. Bakanlığın merkez teşkilatı olan Ankara'da alım sağlanacak. Buna göre,

  • 10 Memur Adayı Hukuk Fakültesi mezunu,
  • 30 Memur Adayı ise, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler mezunu,

olmak üzere toplamda 40 Memur Alımı yapılacağı bildirildi. Öte yandan kadro dağılımına ilişkin tablo şöyledir;

Başvuru İçin Adaylardan hangi Nitelikler Aranacak?

Genel olarak 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" şartları aranacaktır.

Uzman Yardımcısı Özel Başvuru Şartları Nelerdir?

Hazine ve Maliye Uzman yardımcısı sınavına katılacak adayların daha önce yapılmış olan Giriş sınavına İki Defadan Fazla katılmamış olmak şartı aranacaktır.

Eğitim Şartı:

Adayların en az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin Hukuk fakültesi veya siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak gerekmektedir.

KPSS Şartı Nedir?

2020 veya 2021 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından yukarıdaki tabloda bulunan puan türlerinden en az 75 puan almış olmaları gereklidir.

Yaş Şartı Nedir?

Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak (01/01/1987 tarih ve sonraki doğumlular başvurabilecektir).

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Uzman Yardımcılığı Giriş sınavına katılmak için adaylar başvuru şartları doğrultusunda başvurularına 5 Eylül 2022 tarihi ile başlayacak. Başvurular sadece kariyer adresi üzerinden gerçekleştirilecektir.

Başvuru Tarihleri: 5 - 16 Eylül 2022

Başvuru Ekranı: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

Sınav Ne Zaman ve Nerede Yapılacak?

hazine ve Maliye uzman yardımcılığı giriş sınavı Ankara'da 9 Ekim 2022 tarihinde yapılacak. Giriş sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalıdır. Yazılı sınav klasik usulle ve tek oturumda yapılacaktır.

İLANIN TAM METNİ BURADA

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2022, 00:15
YORUM EKLE