Göç İdaresi 45 Memur Alımında KPSS, Yaş, Diğer Şartlar ve Başvuru Ücreti?

İçişleri Bakanlığına bağlı olan Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 45 memur alımı yapacak. Haberimizde başvuru şartları ve başvuru ücreti hakkında bilgi alabilirsiniz.

Göç İdaresi 45 Memur Alımında KPSS, Yaş, Diğer Şartlar ve Başvuru Ücreti?

İçişleri Bakanlığına bağlı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında boş bulunan Genel İdare Hizmetleri Sınıfından memur ihtiyacını karşılamak üzere toplamda 45 kişilik boş kadro ile il göç uzman yardımcısı alımı yapılacağı belirtildi. Söz konusu ilan Giriş sınavı ilanı olup sınavda başarılı olan 45 adayı için memur kadrosuna atama yapılacaktır. Ancak adayarın başvuru yaparken dikkat etmeleri gereken bazı yerler vardır. Bunlar, Başvuru şartları, Başvuru tarihleri ve başvuru ücretidir. 

İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere ilan hakkında tüm detayları aktaracağız.

ADAYLARDAN ARANAN GENEL ŞARTLAR NEDİR?

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü adaylardan genel oalrak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler doğrultusunda,

  • Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak gibi nitelikler aranıyor.

EĞİTİM ŞARTI:

En az 4 yıllık eğitim veren ilanda belirtilen fakültelerden Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olmak ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,

KPSS ŞARTI:

Başvuru tarihinin son günü itibariyle geçerlilik süresi dolmamış Kamu Personeli Seçme Sınavlarından (KPSS) KPSSP6, KPSSP7, KPSSP16, KPSSP21, KPSSP26, KPSSP31, KPSSP36, KPSSP41 puan türlerinden herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla; müracaat edenlerin en yüksek puandan başlanarak sıralanması neticesinde; alınacak İl Göç Uzman Yardımcısı sayısının 20 katı aday arasına girmek (son sıradaki aday ile eşit puana sahip adaylar da yazılı sınava çağrılırlar),

YAŞ ŞARTI:

01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış (01.01.1984 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir) olmak.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Göç İdaresi genel Müdürlüğü memru alımı başvuruları 18 Ekim 2019 tarihi itibari ile başlamış olup adaylar başvuruarını en geç 28 Ekim 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Göç Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından https://aybu.edu.tr/gpm/ internet sayfasında ilan edilecek bağlantı adresi üzerinden online olarak alınacaktır.

SINAV ÜCRETİ VAR!

İl Göç Uzman yardımcılığı sınavına katılmak için adayların belirtilen sınav ücretini yatırmaları gerekmektedir.Söz konusu ilan için başvuru sonucu 01 Kasım 2019 tarihinde duyurulacak olup sınava katılmaya hak kazanan adaylar 04 Kasım 2019 tarihi ile 11 Kasım 2019 tarihleri arasında belirtilen 90 TL sınav ücretini Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğüne ait Halkbank - Ankara Merkez Şubesi TR53 0001 2009 1940 0006 0001 55 nolu IBAN hesap numarasına açıklamalar kısmına adayın adı soyadı, TC kimlik numarası ve sınav adı (İl Göç Uzman Yardımcılığı Sınavı) belirtilerek yatıracaklardır.

BAŞVURU KILAVUZU

YORUM EKLE