Gelir İdaresi 2000 Memur Alımı Başlıyor! Şehre Göre Kontenjanlar?

Gelir İdaresi Başkanlığı memur Alımı süreci başlıyor. 81 Şehirde 2000 Memur almı şartları nedir? Nasıl ve Nereden başvuru yapılacak?

Gelir İdaresi 2000 Memur Alımı Başlıyor! Şehre Göre Kontenjanlar?

Gelir İdaresi Başkanlığı memur alımı yapacak. 2023 yılı ilan detayları belli oldu. Geçtiğimiz hafta Hazine ve Maliye Bakanı tarafından duyuru gelmesinden sonra yayımlanmış olan 2000 memur alımı için başvuru süreci başlıyor. Bu hafta başlayacak olan başvurular hakkında detayları sizlerle paylaşacağız.

Gelir İdaresi Başkanlığı 2023 yılı kapsamında Türkiye Geneli olmak üzere 2000 Gelir Uzman Yardımcısı Alımı yapacak. Söz konusu GUY alımı için adaylardan genel ve özel başvuru şartları aranacak. Peki Adaylardan istenen şartlar nelerdir? 81 Şehir Kontenjan dağılımı nedir? Başvuru için herhangi bi belge istenecek mi? Detayları sizlerle paylaşacağız.

Memur Alımı Başvuru Şartları Ne Olacak?

Gelir İdaresi Başkanlığı memur alımında genel olarak adaylarda 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Özel olarak ise;

  • En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak,
  • 01.01.2023 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01.01.1988 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak),
  • Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak,
  • ÖSYM tarafından 2021 ve 2022 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarının birinden KPSS (A) P48 türünden 70 ve üzeri puan almış olmak, 

şartları aranacaktır.

Başvurular Başlıyor! Nasıl Başvuru Yapılacak?

GUY Alımı Başvurusu için süreç Salı günü başlayacak. Online yapılacak başvurular en geç 10 gün içerisinde gerçekleştirilmesi gereklidir.

Başvuru Tarihleri: 10 - 19 Ocak 2023

Başvuru Şekli: Başvurular, adayların //sinav.gib.gov.tr adresindeki “Online Sınav Sistemi”ne kayıt olarak, sistemde yer alan sınav başvuru formunu elektronik ortamda doldurmaları suretiyle yapılacaktır.

GUY ALIMI İLANIN TAM METNİ

BAŞVURU YAPACAK ADAYLAR İNSTAGRAMDA BULUŞTU! KADIN ERKEK SAYFAMIZA SENDE KATIL

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

BAŞVURULARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Başvuru Alınacak 81 Şehir Listesi:

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yorum
Yorum - 12 ay Önce

Kpssp3 50 puanla memur alımı ne olur çoğalsın.Başvuru yapalım, kurumlar torpilsiz kurayla seçsin.Çünkü kpssp3 50 puanla sınavına girenlerin hepsi lisans mezunu insanlar. YAŞ ŞARTInın kalkmasını istiyoruz. Kalmazsa 40 yaşına esnetilmesini istiyoruz. Lisans mezunu İnsanlarımız işsiz.Ösym kpss tercih sayılarını kontenjanlarını ne olur artırsın.

Serat aydın
Serat aydın - 12 ay Önce

Bana iş yok

Emos
Emos - 12 ay Önce

Gerçekten merak ediyorum devlette bu yaş olayı nedir yaaa

Yeter
Yeter - 12 ay Önce

Aynen yaş şartı kalksın alımlar çoğalsın torbil olmasın hakkımız yeyilmesinn