En Az Lise Mezunu ve KPSS 55 Puan İle Memur Alımı

Devlet Kurumları, kadrolarında yer alan eksikleri karşılamak adına, oldukça düşük KPSS puanlarıyla yeni personel alım ilanları açmaya başladı. Farklı pozisyonlarda ve gereksinimlerle gerçekleştirilen alımlarda en az Lise Mezunu ve KPSS’den en az 55 puan almanız yeterli olacaktır.

En Az Lise Mezunu ve KPSS 55 Puan İle Memur Alımı

Devlet Dairelerine girmek için bekleyenler için sevindirici bir haber geldi. KPSS 55 puan alan ve Lise Mezunu olan herkesin başvurabileceği farklı pozisyonlara alımların açılması sayesinde, Kamu Kurumlarına girme şansını yakalayabilirsiniz.

HANGİ ALANDA ALIM YAPILACAK?

Birbirinden farklı 8 pozisyon için toplam 21 Kamu Personeli alımı olacak. En Lise olmak üzere, Ön Lisans ve Lisans mezunu olan adaylarda, başvuru yapabilecekler. Yalnızca Mühendislik için KPSS 60 puan olması gerekirken; diğer pozisyonlarda KPSS 55 puan olması yeterli olacaktır. Kadrolar ise; Tekniker, Bilgisayar İşletmeni, Muhasebeci, Tahsildar, İtfaiye, Mühendis, Memur ve Zabıta şeklindedir.

Kamu Personeli Alımı için, Çobanlar Belediye Başkanlığı’na başvuru yapılması gerekiyor. Adaylar tarafından hem özel gereksinimler, hem de genel gereksinimler bulunmaktadır. Başvuruda yer alan şartları sağlamayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Başvuru yapabilmek için; Türkiye Cumhuriyet vatandaşı olmak, Kamu hakkı mahrumiyeti bulunmaması, askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlikle ilişiği bulunmamak, fiziksel ve zihinsel bir engeli olmaması gerekmektedir. Adayların bunların yanı sıra; başvuracakları pozisyonlara göre değişkenlik gösteren özel şartları da sağlamaları gerekmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan genc
Serkan genc - 3 yıl Önce

Yasım 37 yas sınırı var mi

Hasibem
Hasibem - 3 yıl Önce

Nasıl başvuru yapıcaz link veya herhangi bir tarihte yok

Cigdem ozdemir
Cigdem ozdemir - 3 yıl Önce

Başvuru nasıl oluyor

Zeynep
Zeynep - 3 yıl Önce

Nasıl basvuracaz

Duygu karadeniz
Duygu karadeniz - 3 yıl Önce

Basvuru nasil yapiyoruz ve biri artik cevap verse

Emre Yüksel
Emre Yüksel - 3 yıl Önce

Başvuru tarihleri belli mi?

Hanifi İren
Hanifi İren - 3 yıl Önce

Nasıl başvuru yapabilecez linki bilen var mı

Berna
Berna @Hanifi İren - 3 yıl Önce

Başvurular 10-11 eylül tarihlerinde çobanlar belediyesi yazı işleri müdürlüğüne şahsen yapılacakmış.

Irem tt
Irem tt - 3 yıl Önce

Başvuru nasil olacak