EGM 2018 PÖH Alım İlanı Ne Zaman Açıklanacak? Bayan PÖH Alımı olacakmı?

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Özel Harekat alımlarına ilişkin ilanı ne zaman yayımlayacak? PÖH başvurularında en çok merak edilen sorulardan bayan polis özel harekat alımı kontenjanı ne kadar olacak? Yaş şartı ve KPSS şartlarında son durum nedir?

EGM 2018 PÖH Alım İlanı Ne Zaman Açıklanacak? Bayan PÖH Alımı olacakmı?

Adaylar Emniyet Genel Müdürlüğü EGM 2018 yılının ilk Polis özel harekat alımları için ilan yayımlanmasını merakla beklemekte. Bilindiği gibi önceki dönem olan 21. dönem PÖH alımlarında mülakat ve alım süreci devam ediyor. Adaylar 2018 yılında alınacak olan 10 bin 703 PÖH alımlarının başlamasını bekliyor. Alımlar ne zaman başlayacak? Lise mezunu PÖH alımları ve KPSS şartı olacak mı? Bayan polis özel harekat alımlarına ayrılan kontenjan ne kadar tüm bu sorular adaylar tarafından en çok merak edilen sorular arasında, isinolsa.com sitemizde alımlara ilişkin tüm detayları takip ediyor ve ziyaretçilerimizle an bean duyurmaya devam ediyoruz.

10 BİN 703 PÖH ALIMI NE ZAMAN?

Polis Akademisi Başkanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünde görev alacak olan polis özel harekat polislerinin alımları için duyuru yayımlıyor. Henüz yeni alımlara ilişki bir duyuru ve bilgilendirici bir açıklama yapılmış değil. Alımlara ilişkin duyuruların ne zaman açıklanacağına ilişkin bir takvim bulunmuyor. Beklenen başvuruların 1 yada 1.5 ay içerisinde açıklanarak başvuru alınması bekleniyor. Şubat ayında ya da mart ayına kadar duyuru yapılması bekleniyor.

YAŞ ŞARTI !

Bilindiği gibi 10 bin 703 alımlarına ilişkin detaylar EGM'nin faaliyet ve performans raporlarında ortaya çıkmıştı. Adayların en çok eklentilerinden bir tanesi yaş şartının esnetilmesi ve bunun için gerekli adımların atılmasıdır. Adayların kpss şartı olmadan başvuru yapabilmesi için geçtiğimiz aylarda KHK ile başvuru şartlarına eklenmişti. Yeniden kpss şartı getirilmesi adaylar için hayal kırıklığına neden olacaktır. Yeni bir düzenleme de değişiklik yer almaz ise şuan ki başvuru şartlarında kpss şartı bulunmuyor.

PÖH BAYAN SAYISI !

PÖH alımlarında bayan adaylar yoğun bir ilgi ile karşılaşıyor. 21. dönem Pöh alımlarında bayan başvuruları 23 in civarında olmuştu. Bayan adayların alımlardaki bayan kontenjanın arttırılmasını istiyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2018, 08:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinem
Sinem - 5 yıl Önce

Yaş sınırı çıksın sayın bakanım duyun sesimizi artık bizde bu vatan için canımızı seve seve veririz bayan alımı olsun lise mezunu olanlara hak tanıyın

Osman
Osman - 5 yıl Önce

Yaş sınır 35 olmasını istiyoruz ve kps Şartı olmasın istiyoruz büyük lerimiz den

yagmur
yagmur - 5 yıl Önce

lişe mezunlarınada hak tanınşın

Yeliz
Yeliz - 5 yıl Önce

Bu kadar gönlü kırmayin bayanlara şans tanıyın bu bizde vatan sevgisidir, selamlar

Arzu
Arzu - 5 yıl Önce

neden bu kadar bekletiyosunuz neredeyse iki ayda bir bayan alimi olucak diye sayin Mhp Milletvekili Arzu Erdem acklama yapıyor.
Ama hala ses yok. Ortak kaygimiz ayni Vatan Millet Bayrak. Bunun universite mezunu ya da lise mezunu olmakla bi alakasi yok.
ben lise mezunu bir vatandas olarak kanimin son damlasina kadar bu vatan icin canimi seve seve veririm yeter ki sis bir adım atın