DSİ, MGK ve Adalet Bakanlığı 2021 Memur Alımı Başvuruları Pazartesi Başlıyor

3 kamu kurumuna memur alımı başvuruları başlıyor. Geçtiğimiz gün yayımlanan ilanlara göre DSİ, MGK ve Adalet Bakanlığı memur alımı yapacak. İşte kadro ve şartlar.

DSİ, MGK ve Adalet Bakanlığı 2021 Memur Alımı Başvuruları Pazartesi Başlıyor

3 kamu Kurumu ve Bakanlık memur alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan Memur Alımı ilanına göre Adalet Bakanlığı ile DSİ ve MGK memur alımı başvurusu başlıyor. İlgili kamu kurumlarının memur alımı kadroları nedir? Kimler başvuru yapabilecek? Nasıl Başvuru yapılacak? İşin Olsa ekibi olarak bu sorularınızın cevabını sizlerle paylaşacağız.

HANGİ KADROLARDA MEMUR ALIMLARI YAPILACAK?

Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda, 2020-KPSS (B grubu) puan sırasına konulmak kaydıyla, yapılacak sözlü sınav sonucuna göre 10 Avukat alımı yapacak.

MGK ( Milli Güvenlik Kurulu ) Genel Sekreterliğinde Genel İdare Hizmetleri Sınıfında münhal bulunan 6 ncı derece kadrolarda görev yapmak üzere Giriş (Sözlü) sınavı (tek aşamalı) ile Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği Uzmanlığı Yönetmeliği çerçevesinde 15 adet Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği Uzman Yardımcısı alımı yapacak.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında KPSSp3 puan türünden puan almış olmak şartı ile 63 kişilik boşluk ile farklı alanlarda memur alımı yapacak.

DSİ Memur Alımları, İnşaat Mühendisi, Ziraat Mühendisliği veya Biyosistem Mühendisliği, Makina Mühendisliği, Harita Mühendisliği veya Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği veya Geomatik Mühendisliği veya Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Geomatik veya Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Uzaktan Algılama, Jeoloji Mühendisliği veya Hidrojeoloji Mühendisliği, Elektrik Mühendisi veya Elektrik - Elektronik Mühendisi, Bilgisayar Mühendisi veya Bilgisayar ve Yazılım Mühendisi, Maden Mühendisi, Meteoroloji Mühendisi kadrolarında yapılacak.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI:

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamsa,

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,
  • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

Şartları aranacak.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI:

- Giriş (Sözlü) sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1986 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir)

- Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarından ilgili alanlardan en az 70 puan almış olmak.

Adalet Bakanlığı Avukat Alımı Şartları: Hukuk fakültesinden ya da buna denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, Başvuru tarihinin son günü itibarıyla avukatlık ruhsatına sahip olmak.

MGK Uzman Yardımcısı Alımı Şartları: Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat ve işletme fakülteleri ile hukuk fakültelerinden ya da bu fakültelere denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak ve YDS puanına sahip olmak.

DSİ Memur Alımı Şartları: İlgili alım yapılacak alanlarda eğitimin tamamlamış olmak.

BAŞVURULAR BAŞLIYOR!

Söz konusu kamu kurumları memur alımı için başvurular Pazartesi günü başlayacak. Adaylar aşağıdaki bağlantıları kullanarak ilanların detaylarına ulaşabilir ve ilanlar hakkında detaylı bilgi alabilirler.

Adalet Bakanlığı 2020 KPSS İle 10 Avukat Alımı İlanı

Devlet Su İşleri ( DSİ ) 9 Alanda 63 Memur Alımı İlanı

MGK ( Milli Güvenlik Kurulu ) Memur Alımı İlanı

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2021, 01:52
YORUM EKLE