Binlerce Adayı Üzen Detay! 8 Bin Bekçi Alım İlanı Çarşamba Günü Yayımlanacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada, 8 bin bekçi alımının Çarşamba günü yayımlanacağına, 15 bin polis alımı için duyurunun da 3 gün sonra yapılacağına yer verildi. Bu açıklamalarda, bekçi alımındaki yaş ve askerlik şartının değişmesini bekleyen adayları üzecek önemli bir detay da kesinlik kazandı...

Binlerce Adayı Üzen Detay! 8 Bin Bekçi Alım İlanı Çarşamba Günü Yayımlanacak

RESMİ GAZETE' DE YAYIMLANMIŞTI

Çarşı ve Mahalle Bekçisi kadrosuna yapılacak alımlarla alakalı 10 bin kişilik kadro ihdası Resmi Gazete' de yayımlanmış, binlerce aday tarafından meraklı bekleyiş başlamıştı. Bekçi alım ilanlarının ne zaman yayımlanacağını merak eden adaylar, bekçi alım ilanlarıyla alakalı bilgi almaya çalıştılar. Meraklı ve bir o kadar da heyecanlı geçen sürecin ardından, Bakan Soylu tarafından bekçi alım sayısının 8 bin olduğu ifade edildi ve ilanların Mart ayında yayımlanacağı bilgisi aktarıldı. Tüm vilayetlere yapılacağı söylenen bekçi alımlarında, bugün önemli bir açıklama daha yapılarak; ilanın Çarşamba günü yayımlanacağı söylendi.

BAKAN SOYLU DUYURDU, BEKÇİ ALIMLARI ÇARŞAMBA GÜNÜ YAPILACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bekçi alımlarıyla alakalı duyurunun Çarşamba günü yapılacağını ve ilanın bu tarihte kamuoyuna aktarılacağını ifade etti. Yaptığı açıklamasında 15 bin polis alımı duyurusunun da 3 - 4 gün sonra olarak nitelendirdi. Yapılan bu açıklamalarda, günlerdir onbinlerce aday tarafından merakla beklenen bir iyileştirme talebine yönelik gözlerden kaçan bir detay bulunuyordu. Bakan Süleyman Soylu, bekçi alımlarının Çarşamba günü yapılacağını söyledi ancak hiçbir şarttan ve koşuldan bahsetmedi.

BAKAN SOYLU TALEPLERİN FARKINDAYDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu' nın vatandaşın nabzını yoklamada, talepleri dinleme konusundaki çabası biliniyor. Bekçi alımlarıyla alakalı çok sayıda adayın 31 yaş şartının 35' e çekilmesi talebi ve askerlik şartının kaldırılması konusuyla alakalı isteklerin farkında olduğunu düşünmekteyiz. Eğer bu bekçi alımlarında yaş ve askerlik şartıyla alakalı bir iyileştirme yapılsaydı, mutlaka müjdeli bir haber olarak duyurusu yapılır, adaylara müjde ulaştırıldı. Tahminlerimizden yola çıkarak bekçi alımlarında yaş şartının 31 ve askerlik yapma zorunluluğunun kaldığını düşünmekteyiz. Henüz net bir açıklama yapılmadı ve bu süreç, Çarşamba günü ilanın yayımlanmasıyla netlik kazanacak.

BEKÇİ İLANI YAYIMLANDIĞINDA BİLDİRİM ALMAK İÇİN UYGULAMALARI İNDİRİN

İOS> TIKLAYIN

ANDROİD> TIKLAYIN

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ozan
Ozan - 4 yıl Önce

Yaş şartı esnetilsin. Diğer vatandaşlar insan değilmi onların memur olmaya hakkı yok mu? Kendi evladınızın yerine koyun vatandaşınızı!!!!

Suayip sanver
Suayip sanver - 4 yıl Önce

Basvuruyu nerden nasil yapiyoruz bi yardim edebilirmisiniz rica etsem

Ikametgah
Ikametgah - 4 yıl Önce

Ikametgah sarti kalkmali isteyen baska illerde gorev yapabilmeli

ahmet yıldırım
ahmet yıldırım - 4 yıl Önce

bekçilikte yaş şartı 45 olmalı ve ilk öğretim mezunu olmalı ve korucular gibi olgun yaşta olmalı saygılarımla

mehmet
mehmet - 4 yıl Önce

Maliye bakanlığı ne zaman ilan çıkaracak

mustafa
mustafa - 4 yıl Önce

Sayın Bakanım
Burada işsiz olan milyonlarca insan bulunuyor.Siz şartları her geçen gün zorlaştırarak bizleri müşkül durumda bırakıyorsunuz.Bu zaman kadar oy verdim lakin bu saatten sonra oy moy vermem size.Evime ekmek dahi götüremiyorum faturalarımı ödeyemiyorum.Peki ne yapmam lazım.İntihar mı edeyim.

barış
barış - 4 yıl Önce

ortaokul mezunu olsun

Ikametgah
Ikametgah - 4 yıl Önce

Ikametgah sarti kaldirilsin istenulen ilden basvuru görev yapilabilsin