AFAD KPSS siz Memur Alımı Başvurusu Başladı! ( Naklen )

KPSS Şartı olmaksızın AFAD'a memur alımı başvurusu başladı. Naklen olmak üzere memur alımı şartları ve başvuru bilgileri haberde.

AFAD KPSS siz Memur Alımı Başvurusu Başladı! ( Naklen )

İçişleri Bakanlığına bağlı olan Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere naklen memur alımı gerçekleştirilecek. Sözlü sınav ile KPSS siz memur Alımı için başvuru süreci başladı. Adaylar başvurularını bazı nitelikler doğrultusunda yapacaklar. Buna göre adaylaran aranan şartlar ve başvuru ekranı haberde.

Naklen Memur Alımı yapılacak!

5902 sayılı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile İlgili Bazı Düzenlemeler Hakkında Kanun’un Geçici 8 inci maddesi uyarınca giriş (sözlü) sınavı ile naklen 7 (yedi) adet Afet ve Acil Durum Yönetimi Denetçisi alımı yapılacaktır.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Kanun maddesinin yürürlüğe girdiği 30.11.2022 tarihi itibarıyla genel bütçe ve özel bütçe kapsamındaki kamu idarelerinde mesleğe özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutularak müfettiş, denetçi, denetmen ve kontrolör kadrolarında yardımcılık veya stajyerlikte geçen süreler dâhil en az beş yıl görev yapmış olmak.

Başvuru Süreci Başladı!

AFAD Memur alımında başvurular bugün başladı. Adaylar başvurularını sadece İnternet üzerinden gerçekleştirecekler. Bu yönde başvurular en geç Bu hafta içerisinde yani 24 Şubat 2023 tarihi saat 17:00 a kadar başvurularını gerçekleştirmekeri gereklidir.

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/afet-ve-acil-durum-yonetimi-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim

İLANIN DETAYLARI: https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/sf_IlanDetay.aspx?id=06398224-f3bf-4ecb-ac26-eb63241bcb98

Başvuru İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

Kurumlarınca onaylı, müfettiş, denetçi, denetmen ve kontrolör kadrolarında yardımcılık veya stajyerlikte geçen sürelerini, derece ve kademelerini ve hizmette geçen diğer süreleri gösterir hizmet belgesi.

Fotoğraflı özgeçmiş belgesi.

Adli sicil bilgileri otomatik olarak gelmektedir.

Türkiye’nin her yerinde görev yapmaya ve her türlü vasıta ile seyahat etmeye elverişli olduğuna dair beyan.

Görevin devamlı olarak yapılmasına engel bir sağlık problemi olmadığına dair beyan.

Adayların lisans bilgileri otomatik olarak gelmektedir. Bilgilerinde hata/eksik olan veya mezuniyet bilgileri gelmeyen adayların sınav modülünde ilgili kutucuğu işaretleyip güncel bilgilerini manuel olarak girmeleri, onaylı diploma örneği veya mezuniyet belgelerini yüklemeleri gerekmektedir.

Biyometrik fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olması gerekmektedir).

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2023, 11:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sena
Sena - 10 ay Önce

Yaaa abi anlamıyorum Hatay Antakya’dan yazıyorum sana evim gitti özel sektörde iyi kötü geçiniyordum işim gitti acil durum afet yönetimi mezunuyum beş senedir afad gönüllüsüyüm 15 gündür girmediğim enkaz kalmadı çıkardığım hep arkadaşlarım kardeşleri anneleriydi personeller bile izin isteyip gitti ben şuan hala afad binasındayım ve şuan temizlik görevlisi olarak bile canla başla çalıştığım afad kurumuna üniversite mezunu olduğum için başvuru yapamıyorum gerçekten sözlerim artık boğazıma düğümleniyor

Ufuk olgun
Ufuk olgun - 10 ay Önce

İlanda KPSS'siz personel alımı için başvuru yapmak istedim fakat her iki alımda da kpss puanım olmadığı için sistem kabul etmiyor

Şaban küçük zibek
Şaban küçük zibek - 10 ay Önce

Bende yazdım işAllah cikar

Fatime Nahırcı
Fatime Nahırcı - 10 ay Önce

Zor zamanlarda iyi kötü bir evimiz bir işim vardı ama yıkılan evimiz yıkılan iş yerimiz olmadığı için ortada kaldım yaşlı annem ve babama bakmakla yükümlüyüm mesajımı görmenizi istiyorum lütfen lütfennnnn gereğinin yapılmasını arz ederim.

OĞUZ çevikbaş
OĞUZ çevikbaş - 10 ay Önce

Osmaniye ikametgah agır vasıta şöförüyüm saygılar