Adaylar Bekliyor! Ankara Büyükşehir Belediyesi 300 İtfaiye Eri Alımı Ne Zaman Başlayacak?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Lise ve Ön Lisans mezunu 300 itfaiye eri alımı için bir gelişme varmı ? İlan Ne zaman yayımlanacak? Şartlar ne olacak?

Adaylar Bekliyor! Ankara Büyükşehir Belediyesi 300 İtfaiye Eri Alımı Ne Zaman Başlayacak?

Geçtiğimiz aylarda Resmi Gazete'de yayımlanmış olan memur alımı ilanına göre 300 kişilik kadro ile itfaiye eri alımı yapılacaktı. İlan yayımlandığı andan itibaren binlerce aday sevinmişti ve başvuru günün bekliyorlardı. Ancak geçtiğimiz ay 10 Mart 2020 tarihi itibari ile ülkemize genel Koronavirüs nedeni ile ilan tarihi ertelenmişti. İşin Olsa ekibi olarak sizlere bu haberimizde İtfaiye eri alım ilanı ne zaman yapılacağını, İlan hakkında detayları ve başvuru şartlarını açıklayacağız.

İLANIN DETAYLARI NEYDİ!

Ankara Büyükşehir Belediyesi 657 Sayılı Devlet Memurlarına tabi olarak istihdam edilmek üzere Belediye itfaiye yönetmeliği hükümlerine göre 300 kişilik boş kadro ile lise ve ön lisans mezunu itfaiye eri alımı yapacağını belirtmişti.

Lise Mezunu İtfaiye Eri: 100 Kişilik alım yapılcak olup adaylardan eğitim olarak, Ortaöğretim kurumlarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alanı ve Dallarının birinden mezun olmak. En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak şartları aranacaktır.

Ön Lisans Mezunu İtfai Eri: 200 kişilik kadro ile itfaiye eri alımı yapılacak olup İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak. En az C Sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak şartı aranacak.

KORONAVİRÜSÜ KAMUYA ALIMLARDA ENGEL OLDU!

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Ülke genelinde çok sayıda belediye personel ve memur alımlarında kısıtlama getirdi. Yapılan kısıtlamaya göre ilanlar ertelendi ve önümüzdeki günlerde tekrar yayımlanacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ise " Korona virüs salgının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında, Belediyemiz tarafından 30 Mart 2020 tarihinde başvuru kabulüne başlayarak 13-17 nisan 2020 tarihleri arasında yapılacağı ilan edilen " İTFAİYE ERİ SINAVLARI" ileri tarihe ertelenmiştir. " şeklinde açıklaması ile ilanı ileri bir tarihe erteledi.

BAŞVURU ŞARTLARI NE OLACAK!

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Özel olarak ise, 2018 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 55 ve Ön Lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacak. Bunun dışında aranna şartlar şöyledir;

  • Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır,
  • Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları,
  • İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarından mezun olan adayların başvuru yapacağı kadrolar için itfaiye teşkilatının ihtiyacına göre belirlenen, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,
  • Ortaöğretim kurumlarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alanı ve Dallarının birinden mezun olan adayların başvuru yapacağı kadrolar için itfaiye teşkilatının ihtiyacına göre belirlenen, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

İLAN NE ZAMAN YAYIMLANACAK!

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye eri alım ilanı için henüz bir gelişme veya Belediye tarafından açklama yapılmadı. Ancak Alım Ramazan bayramı sonrasına kaldı diyebiliriz. Hala ülkemizin Koronavirüs ile verdiği mücadele kapsamında iyileşme ve normalleşme süreci bayram sonrasını işaret ediyor. Bu kapsamda ilan mayıs son haftası veya haziran ilk haftası yayımlanmasını bekliyoruz.

İLAN HAKKINDA GELİŞME OLURSA İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİREBİLİRSİNİZ.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2020, 07:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sefa
Sefa - 3 yıl Önce

Bayramdan sonra alımlar başlamanı ,İBB gibi .

BEDRİ kösem
BEDRİ kösem - 3 yıl Önce

Selam ben çok zor dürümdayim koronadan dolayi çıkamiyorom 8nüfusum var kiradayım iş ariyorom iş ne olor devlet el atsın