Adalet Bakanlığı CTE 10 Bin Memur Personel Alımı 2019 Açıklaması

Adalet Bakanlığı ve CTE bünyesine yapılacak 10 bin memur alımı için önemli bir açıklama gerçekleştirildi. İşte Adalet Bakanlığı ve CTE 10 bin memur alımının detayları...

Adalet Bakanlığı CTE 10 Bin Memur Personel Alımı 2019 Açıklaması

Adalet Bakanlığı bünyesine yeni alımların yapılması bekleniyor, adaylar müjdeli bir haberin kamuoyuna aktarılmasını istiyorlar. Yürütülecek 10 bin memur ve personel alımı için önce Adalet Bakanı Abdülhamit Gül' ün daha sonrasında da CTE genel müdürü Şaban Yılmaz' ın açıklamaları doğrultusunda adaylar son derece sabırsızlanmaya, ilan beklemeye başlamışlardı. Yaptığımız haberlerde Adalet Bakanı Gül' ün ve CTE müdürü Şaban Yılmaz' ın açıklamalarına yer vermiştik. Bu açıklamalarda Adalet Bakanlığı ve CTE bünyesine yapımı planlanan memur alım süreçlerine dair son durum hakkında bilgilendirmeler yapılmış ve yeni alımların kamuoyuna duyurulacağı, ilgili ilan süreçleri konusunda çalışmaların yürütüldüğü aktarılmıştı.

Adalet Bakanı Gül' den açıklama

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından yapılan açıklamada " Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine 10 bin personel alımı gerçekleştireceğiz. Bu alımların ne zaman yapılacağına dair net bir tarih vermem uygun olmaz ancak çalışmalar devam ediyor yakın zamanda gerekli bilgiyi kamuoyu ile gerekli birimlerimiz paylaşacaktır.İnfaz koruma memuru halk arasında gardiyan olarak bilinir, zabıt katibi, mübaşir, hizmetli, şoför, teknisyen ve daha birçok pozisyonda istihdamlarımız olacak. " ifadelerine yer verildi.

CTE müdüründen de açıklama yapılmıştı

Mevcut personel sayısının artış göstereceğine işaret eden genel müdür Şaban Yılmaz açıklamalarında yeni personel alımları yapılacağını duyurmuştu. İlgili açıklamasında " Yaklaşık 61 bin civarında personelle hizmetlerimizi yürütmekteyiz. Şu anda da alım aşamasında 7.500 kişilik bir dilimimiz var. Onunla beraber toplamda -aşağı yukarı- 68-69 bin civarında bir çalışanımız olacak. Bunlar da işte bir kısmı yönetici, uzman, destek personeli gibi birimlerden oluşuyor. Tabii, bizim uzman personel de psikolog, sosyolog, sosyal çalışmacı gibi, öğretmen gibi unvanlardan oluşuyor. 2019 yılı içerisinde de 10 bine yakın yeni bir personel alımı yapmayı planlamaktayız. " şeklinde aktarmıştı.

ADALET VE CTE MEMUR ALIMLARI BİLDİRİM OLARAK GELSİN

Mobil uygulamalarımızı indirin Adalet ve CTE memur alımları cep telefonunuza anında bildirim olarak gelsin. Tüm gelişmelerden ilk siz haberdar olun.

Uygulamalar için tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
lale
lale - 3 yıl Önce

Kpps 60 olsun

Kerem k
Kerem k - 3 yıl Önce

Puanlar aşağı çekilsin

Ali
Ali - 3 yıl Önce

Puanlar düşürülsün

Özlem
Özlem - 3 yıl Önce

Lutfen puanlar 60 olsun.adalet mezunuyum ve zabit kâtibi olmak istiyorum ama baraji geçemedim

İsa
İsa - 3 yıl Önce

Kpss taban puanı düşürülsün

Hüseyin
Hüseyin - 3 yıl Önce

Puan 60 a çekilsin

Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

Lütfen duyun sesimizi puanlar biraz aşağı çekilsin

Gülhan Arabaci
Gülhan Arabaci - 3 yıl Önce

Memurluk kadranuzda zabıt katibi,mali müşavir yada hizmetli memur bünyesinde değerlendirmenizi isterim.Ben judo dalında eski milli sporculardanim.Ayrica 2014 ve 2016 kpss orta öğretim sınav sonuçlarına hiçbir yere başvuru yapmadm.bukonudayardmciolur