Adalet Bakanlığı 1500 Memur Alımı Hakkında Duyuru Yayımlandı!

Adalet Bakanlığı 1500 Memur Alımı hakkında duyuru yayımlandı. 2022-Adli Yargı/Adli Yargı-Avukat/2022-İdari Yargı Sınav sonuçları hakkında açıklama geldi.

Adalet Bakanlığı 1500 Memur Alımı Hakkında Duyuru Yayımlandı!

Adalet Bakanlığı tarafından geçtiğiiz yıl düzenlenen 2022-Adli Yargı/Adli Yargı-Avukat/2022-İdari Yargı sınavı hakkında duyuru yayımlandı. Söz konusu yayımlanmış olan duyuruya göre sınav sonuçları duyurulmuştur.

Adalet Bakanlığı bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 1500 Kişilik kadro ile 2022-Adli Yargı/Adli Yargı-Avukat/2022-İdari Yargı sınavları ile alım yapacağını ilan etmişti.

Adalet Bakanlığı Sınavları Hakkında Gelen Duyuru:

1-) 26-27 Kasım 2022 tarihlerinde yapılan adli yargı hâkim ve savcı adaylığı, idari yargı hâkim adaylığı, avukatlık mesleğinden adli yargı hâkim ve savcı adaylığı yazılı yarışma sınavı, mülakat sonucu ve incelenen belgelerine göre aşağıdaki sorgu ekranında isim ve soy isimleri yer alan adayların açıktan atama işlemleri tamamlanmıştır.
 
Göreve başlama ve tebligata ilişkin yazılar ilgili mahallere gönderilmiştir.
 
2-) 26-27 Kasım 2022 tarihlerinde yapılan adli yargı hâkim ve savcı adaylığı, idari yargı hâkim adaylığı, avukatlık mesleğinden adli yargı hâkim ve savcı adaylığı yazılı yarışma sınavı, mülakat sonucu ve incelenen belgelerine göre aşağıdaki sorgu ekranında isim ve soy isimleri yer alan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışıp kurumlarındaki görevlerinden ayrılmalarında sakınca görülmeyen adayların naklen atama işlemleri tamamlanmıştır.

Göreve başlama ve tebligata ilişkin yazılar adayların görev yaptığı kurumlara gönderilmiş olup kurumları ile ilişiklerini kestikten sonra staj merkezlerine giderek görevlerine başlamaları gerekmektedir.

İsimleri bulunmayan adayların atama işlemleri devam etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2023, 22:22
YORUM EKLE