3 Belediye 251 Memur Alımı İlanı Yayımladı! 55 ve 70 KPSS İle

Belediyeler memur alımı ilanı yayımlandı. Farklı kadrolarda Ön Lisans ve Lisans mezunu 251 memur alımı yapılacak. Şartlar ve Kontenjanlar nelerdir?

3 Belediye 251 Memur Alımı İlanı Yayımladı! 55 ve 70 KPSS İle

Belediyelere memur alımı yapılacak. 3 Belediye tarafından Son Dakika olarak yayımlanmış olan ilanlara göre Belediyeler bünyelerindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda ve niteliklerde olmak üzere 251 Memur Alımı gerçekleştirilecek. Buna göre Belediye Memur alımları 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun İtfaiye Eri, Zabıta Memuru yönetmeliği ve İlk defa atanacaklara uygulanacak esaslar kapsamında 251 Memur alımı KPSS Şartı ile gerçekleştirilecektir.

İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere Belediye Memur alımları kontenjan bilgisi ve başvuru şartları hakkında detayları aktaracağız.

3 Belediye 251 Memur Alımı Yapacak!

Söz konusu Belediyeler Ön Lisans ve Lisans mezunu olmak üzere alım yapacak. Bu kapsamda;

Alım Yapılacak Kontenjanlar Nelerdir?

  • 6 Tahsildar,
  • 200 İtfaiye Eri,
  • 25 Düz memur,
  • 20 Zabıta Memuru,

olmak üzere toplamda 251 Memur alımı gerçekleştirilecek. 

3 Şehir Memur Alımı Yapılacak!

Yayımlanan Belediye Memur alımı ilanları için alımlar " Manisa, İstanbul ve Konya " şehirleri için geçerli olacak.

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nedir?

Yukarıdaki ilgili pozisyonlara başvuru için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bunun dışında özel olarak, Eğitim, KPSS, Yaş, Boy, Sağlık şartları gibi nitelikler aranacak.

Genel Şartlar Nedir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı Nedir?

Belediyeler en düşük 55 KPSS İle Memur Alımı yapacak. Bu kapsamda adayların 2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Ön Lisans için P93 ve Lisans için p3 puan türünden en az 55 veya 70 puan almış olmaları gereklidir.

Eğitim Şartı Nedir?

Alımlar Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden yapılcağından adayların ilgili alanlarda İki yıllık ve 4 yıllık eğitim veren Üniversitelerin ilgili alanlarından mezun olmuş olmaları gereklidir.

Zabıta Memuru ve İtfaiye Eri Alımı Şartları Nedir?

Belediye memur alımı statüsünde olan Zabıta Memuru alımı ve İtfaiye Eri alımı için " Erkeklerde 167 cm ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Yapılcak Sınav tarihi itibari ile 30 yaşından gün almamış olmak, Sağlık açısından görevine engel bir durumu olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

Memur Alımı Yapacak Belediyeler ve Başvuru Detayları:

Belediyelere memur alımları Eylül ayından sonra başlayacak. Bu kapsamda belediyelerin detayları aşağıdaki gibidir;

Manisa Büyükşehir Belediyesi:

Detayları BURADA

Başvuru Tarihleri: 25 - 29 Eylül 2023


Konya Büyükşehir Belediyesi:

Detayları BURADA

Başvuru Tarihleri: 25 - 29 Eylül 2023


İstanbul Kağıthane Belediyesi:

Detayları BURADA

Başvuru Tarihleri: 2 - 6 Ekim 2023


YORUM EKLE