2019 Yılı 700 Kabin Memuru Alımı Değerlendirme Süreci ve Sonuçlar?

2019 yılı için Kabin Memuru alımlarında başvurular bitti. Peki değerlendirmeler nasıl yapılacak? Sonuçlar ne zaman açıklanır? İşte Detaylar.

2019 Yılı 700 Kabin Memuru Alımı Değerlendirme Süreci ve Sonuçlar?

Türk Hava Yolları bünyesine 2019 yılı için personel alımları gerçekleştiriyor. THY'nin resmi internet adresi üzerinde yayımlanmış olan duyurulara göre farklı alanlarda alımlar yapılıyor. Ancak 2019 yılının başlarından beri beklenen ilan olan Kabin Memuru alımları yapıldı. Toplamda 700 kişilik alım için ilana çıkılmıştı ve çok sayıda başvuru yapıldı.

BİNLERCE BAŞVURU YAPILDI!

Türk Hava Yolları kabin memuru pozisyonu için adayların ilgisi oldukça yoğun oldu. Ayrıca alımların en az lise mezunu seviyesinde yapıldıı için binlerce aday başvuruda bulundu. Sadece kadın adaylar için açılan başvuru ekranı bayan adaylar tarafından oldukça ilgi aldı ve hatta ilanın yayımlandığı ilk günlerde başvuru sisteminde aksaklıklar bile meydana gelmişti.

Şimdi ise 2019 yılınd abaşvuru yapamayan adaylar 2020 yılı Kabin memuru alımları için haber bekliyor.

ERKEK ADAYLARDA İLAN BEKLİYOR!

2019 yılı için 700 kişilik kadro ile Kabin Memuru alımları yapıldı. Ancak sadece kadın adaylar için geçerli olan ilana erkek adaylar başvuru yapamadı. Bu yönde Erkek adaylar da kabin memuru pozisyonu için ilan bekliyor. Bu yönde Türk Hava Yolları herhangi bir açıklama yapmadı ancak kısa süre içerisinde erkek kabin memuru alımı ilanı gelebilir.

BAŞVURULAR SONA ERDİ!

Türk Hava Yolları 7 Ekim 2019 tarihi itibari ile açtığı başvuru ekranı ile bünyesindeki eksikliği karşılamak için 700 kişilik kadro ile kabin memuru alımı yapacağını belirtmşti. En az lise mezunu olan adaylar başvuru yaptı ve başvurular 18 EKim 2019 tarihi saat 12:00 itibari ile kapatıldı. Şimdi ise başvuru yapan adaylar sonuçları ve değerlendirme sürecini merak ediyor.

DEĞERLENDİRME VE SONUÇLAR:

Türk Hava Yolları kabin memuru alımları için adaylar başvuru yaptılar. Ancak THY resmi internet sitesi üzerimde de belirttiği gibi sadece başvuru şartlarını taşıyan adayların işlemleri başlatılacaktır. Başvuru şartlarını taşımayan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır. İlan kriterlerini sağlayan adaylar, online uygulama, test ve mülakat süreçlerine katılacaktır.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

THY kabin memurluğu için başvuru sonuçları hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak en kısa sürede başvuru sonuçlarını açıklayacağını ve adayların değerlendirme süreçlerini başlatacağını düşünüyoruz. Tüm süreç sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak olup, işe başlama belgeleri hazırlamaları istenecek ve adayın istenen belgeleri teslim etmesi, evrakının olumlu değerlendirilmesi ve sağlık raporunun onaylanması sonrası eğitime yönlendirileceklerdir.

Kabin Memuru Adayı Değerlendirme Süreçleri

 • Online İngilizce Testi ve Online Yetkinlik Envanteri (Varsa ek olarak 2.Yabancı Dil Testi)  
 • THY A.O İngilizce Sınavı
 • Mülakat Süreçleri      
 • Evrak Kontrolü 
 • İngilizce Mülakatı
 • Boy-Kilo Ölçümü
 • Dövme ve Yara izi Kontrolü
 • (Varsa) 2. Yabancı Dil Mülakatı
 • Kurul Mülakatı
 • Psikolog Görüşmesi  
 • Grup Değerlendirme Çalışması
 • Sağlık Kontrolü (Uçuşa Elverişlilik)

YORUM EKLE