Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine Büro Personeli alımı yapacak. Az Önce 19 ocak 2024 tarihii le ÖSYM den gelen duyuruya göre MEB bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Ön Lisans mezunu adaylar içerisinden 490 Sözleşmeli Personel alacak.

Ön Lisans Mezunu Memur Alımı kapsamında KPSS puanı ile alım yapılacak. Kontenjan dağılımı ve detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Kontenjan Dağılımı Nedir?

ÖSYM aracılığı ile gelmiş olan duyuruya göre 490 Büro Personel, Alımı Türkiye Geneli farklı şehirlerde gerçekleştirilecek. Bu kapsamda;

Başvuru Şartları nedir

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Ayrıca 2022 yılında yapılmış olan KPSS'den Ön Lisans seviyesinde KPSSP93 puan türünden puan almış olmak şartı aranacak.

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak şartı aranacaktır.

Nitelik Koduna Göre Aranan Şartlar:

Nitelik Kodu: 3001 Herhangi bir önlisans programından mezun olmak.

Nitelik Kodu: 3003 Adalet önlisans programından veya Adalet Meslek Yüksekokulundan mezun olmak.

Nitelik Kodu: 3173 Muhasebe, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İşletmeMuhasebe önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Nitelik Kodu: 3183 İnsan Kaynakları, Personel Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Nitelik Kodu: 3254 -  Bilgi Yönetimi, Bilgi Yönetimi (İnternet), BilişimYönetim önlisans programlarının birinden mezun olmak,

Tercihler Ne Zaman Yapılacak?

ÖSYM aracılığı ile yayımlanmış olan duyuruya göre MEB KPSS 2024/3 tercih kılavuzu ile başvurular 19 ocak 2024 tarihi ile başladı.

Tercih Tarihleri: 19 - 25 Ocak 2024

Tercih Adresi: https://ais.osym.gov.tr/

TERCİH KILAVUZU

Editör: Erhan İmamoğlu