Lise Mezunu memur alımı ilanları yayımlandı. Az Önce gelen duyuru ile KPSSP94 puan türünden olmak üzere Memur alımları yapılacak. Söz konusu ilanlara başvurular başladı. İşin Olsa ekibi olarak sizlere ilgili ilanlar hakkında bilgi aktarımı yapacağız.

Hangi Kadrolarda Memur Alımı Yapılacak?

  • Bahçıvan,
  • Şoför,
  • Temizlik Görevlisi,
  • Şoför,
  • Temizlik Basit Bakım Onarım Personeli,
  • Destek Personeli,
  • Koruma ve Güvenlik Görevlisi,
  • Aşçı,

Lise Mezunu Memur Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Bu kapsamda " Türkiye Cumhuryeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

KPSS P94 Taban Puan Şartı Nedir?

Memur alımları 2022 yılı KPSS Puanı ile yapılacak. Bu kapsamda Adayların en az 50, 55 , 60 veya 70 puan ile başvuru yapmaları gereklidir.

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Lise Mezunu memur alımlarına başvurular sadece Elektronik ortamda veya Şahsen yapılmaktadır. Kurumlar veya Belediyeler tarafından yayımlanmış olan Memur Alımı ilanlarına göre alımlar için ilan detayları aşağıdaki bağlantıda yer alıyor.

GÜNCEL KAMU İLANLARI BURADA

Lise Mezunu Memur Alımı İlan Listesi:

TAA 10 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak TAA 10 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Ticaret Bakanlığı 328 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı Ticaret Bakanlığı 328 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı

Danıştay 23 Sözleşmeli Personel ( Temizlik Görevlisi ) Alımı İlanı Sona Eriyor! Danıştay 23 Sözleşmeli Personel ( Temizlik Görevlisi ) Alımı İlanı Sona Eriyor!

Amasya Üniversitesi 14 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor Amasya Üniversitesi 14 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Ege Üniversitesi 46 Sözleşmeli Personel Alımı Sona Eriyor! Sonuçlar? Ege Üniversitesi 46 Sözleşmeli Personel Alımı Sona Eriyor! Sonuçlar?

Diyanet ( DİB ) 41 Personel Alımı Sonuçları Açıklandı ( Temizlik ve Güvenlik ) Diyanet ( DİB ) 41 Personel Alımı Sonuçları Açıklandı ( Temizlik ve Güvenlik )

Kültür Bakanlığı 1629 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Sonuçları ve Taban KPSS? Kültür Bakanlığı 1629 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Sonuçları ve Taban KPSS?