Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı hakkında duyuru yayımladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan personel alımı ilanı hakkında sonuç duyurusu geldi. Bünyesindeki elksikliği karşılamak üzere personel alımı yapacağını bildiren Bakanlık yayımladığı duyuruya göre geçtiğimiz günlerde farklı kadrolarda personel alımı yapacağını belirtmişti. Bu kapsamda başvurularını gerçekleştiren adaylar için şimdi sonuç duyurusu yayımlandı!

137 Personel Alımı Duyurusu:

Kültür ve Turizm Bakanlığı 137 kişilik kadro için  4/B Sözleşmeli Personel (6 Avukat, 4 Çocuk Gelişimcisi, 127 Koruma ve Güvenlik Görevlisi) alımı yapacağı belirtilmişti. Başvuruların 11 - 25 Nisan 2022 tarihi arasında lınması ile Asil ve Yedek olarak kazanan adaylar belli oldu.

erleştirilen ASİL ADAYLARIN aşağıda belirtilen belgeleri en geç 13/06/2022 günü mesai bitimine kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Çiğdem Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:50 Çankaya/ANKARA adresi Genel Evrak Birimine elden, posta ya da kargo yoluyla ulaştırmaları zorunludur. Posta yoluyla yapılan başvurularda aşağıda belirtilen belgelerin son başvuru tarihi mesai bitimine kadar Bakanlık genel evrak birimine ulaştırılması gerekmektedir. 

149 Sözleşmeli Personel Alımı Sonuç Duyurusu:

Bakanlık bünyesine 149 personel alımı kadrosu için ilan yayımlamıştı. başvuru sonuçları beklenmekteydi. KPSS puan sıralaması için Bakanlıktan açıklama gelmiş olup 4/B Sözleşmeli Personel (82 Temizlik Personeli, 64 Şoför ve 3 Bahçıvan) alımı kapsamında başvuran adaylar, il tercihlerine ve puan sıralamasına göre, sonuçlarına Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/) adresi üzerinden ulaşabileceklerdir.

Editör: TE Bilisim