Kültür ve Turizm Bakanlığı Sözlşemeli Personel alımı yapacak. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan Personel Alımı ilanına göre Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda ve 14 Şehirde olmak üzere sözleşmeli 450 Persponel Alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda adayların beklediği başvuru süreci başlamış olup detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Gerçekleştirilecek?

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünce KPSS siz personel alımı ilanı yayımladı. Bu kapsamda alımlar Sanatçı Kadrosunda gerçekleştirilecektir. Ayrıca 14 farklı şehir için personel alımı yapılacak olup alımlar " Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Mersin, İstanbul, İzmir, Konya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa " şehirlerinde gerçekleştirilecektir.

Bu kapsamda başvurular Sanatçı Branşlarında olmak üzere yapılacak. Detaylı kontenjan dağılımına ulaşmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/kultur-bakanligi-14-sehirde-kpss-siz-450-sozlesmeli-personel-alimi-h45179.html

Başvurular Başladı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı sözlşemeli 450 Personel Alımı başvurusu için süreç başladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı resmi İnternet adresi üzerinde yayımlanan duyuruya göre Bakanlık 450 Sözleşmeli personel alımı başvurusu Bugün başladı. Adaylar başvurularını en geç 15 gün içerisinde gerçekleştirebilecekler. 

Başvuru Tarihleri: 2 - 16 Ekim 2023

Başvuru Adresi: https://www.turkiye.gov.tr/kultur-ve-turizm-kariyer-kapisi-is-alim

Başvuruda bulunacak olan adaylar Bakanlık tarafından istenne belgeleri temin etmeleri gerekmektedir.

Kültür Bakanlığı Sözlşemeli Personel Alımı Duyurusu:

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünce, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Mersin, İstanbul, İzmir, Konya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa illerinde bulunan ve detaylar kısmında belirtilen birimlere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin B fıkrası uyarınca 6/6/1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın ek 8 inci maddesi kapsamında görev yapmak üzere belirtilen branş ve sayıda sözleşmeli sanatçı alınacaktır. Takip eden yıllarda, durumları uygun olanlar ile; ihtiyaç, başarı, disiplin, pozisyon vize durumu ve Bakanlıkça gerek görülen diğer kriterler yönünden yapılacak değerlendirmeye göre yeniden sözleşme yapılabilecektir.

Başvurular 02.10.2023 - 16.10.2023 tarihleri arasında Kariyer Kapısı üzerinden alınacaktır.

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Kültür Bakanlığı 450 Personel alımı ilanına başvuruda bulunacak adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak" gibi genel şartlar aranacak. Ayrıca Sanatçı Branşlarına göre beliritlen özel nitelikleri sağlıyor olmaları gereklidir ve bu yönde KPSS siz personel alımı gerçekleştirilecektir.

GELİŞMELERDEN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ.

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA