TÜBİTAK personel alımı ilanı yayımladı. 77 kişilik boş kadro ile TÜBİTAK SAGE bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere Kısmi Süreli Proje Personeli alımı yapacak.Başvurular Elektronik ortamda yapılacak olup adaylardan aranancak başvuru şartları açıklandı. Ayrıca Alımlar TÜBİTAK Personel Alımı Ankara birimine yapılacak.

KPSS Şartı aranmadan alım yapılacak olup KPSS siz Personel Alımı ilanına başvuru yapmak isteyenler belirtilen nitelikleri taşıyor olmaları gerekmektedir. Buna göre genel olarak ve özel olarak aranacak başvuru şartları haberimizin devamında.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI:

TÜBİTAK SAGE adaylardan genel olarak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Lisans öğrenimi süresince, normal öğrenim süresinden en fazla bir eğitim-öğretim yılı uzatmış olmak, İngilizce dilinden belirtilen sınavlardan puan almış olmak şartları aranacak.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI:

16 Personel Alımı İçin:

Yükseköğretim kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği veya Telekomünikasyon Mühendisliği Bölümünde 2021–2022 Eğitim–Öğretim Yılı Güz Döneminde 4. Sınıfa başlayacak olmak.

5 Personel Alımı İçin:

Yükseköğretim kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği veya Endüstri Mühendisliği Bölümünde 2021– 2022 Eğitim–Öğretim Yılı Güz Döneminde 4. Sınıfa başlayacak olmak.

7 Personel Alımı İçin:

Yükseköğretim kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Makine Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği veya Endüstri Mühendisliği Bölümünde 2021–2022 Eğitim–Öğretim Yılı Güz Döneminde 4. Sınıfa başlayacak olmak.

6 Personel Alımı İçin:

Yükseköğretim kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Kontrol Mühendisliği, Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği, Fizik, Fizik Mühendisliği, Optik ve Akustik Mühendisliği veya Elektro Optik Sistem Mühendisliği Bölümünde 2021–2022 Eğitim–Öğretim Yılı Güz Döneminde 4. Sınıfa başlayacak olmak.

9 Personel Alımı İçin:

Yükseköğretim kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Kimya Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği veya Fizik Mühendisliği Bölümünde 2021–2022 Eğitim– Öğretim Yılı Güz Döneminde 4. Sınıfa başlayacak olmak.

28 Personel Alımı İçin:

Yükseköğretim kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; ElektrikElektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği veya Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümünde 2021– 2022 Eğitim–Öğretim Yılı Güz Döneminde 4. Sınıfa başlayacak olmak.

6 Personel Alımı İçin:

Yükseköğretim kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Kontrol Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Gemi ve Deniz Teknolojisi Mühendisliği, Gemi İnşaatı Mühendisliği, Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği, Fizik, Fizik Mühendisliği, Optik ve Akustik Mühendisliği veya Elektro Optik Sistem Mühendisliği Bölümünde 2021–2022 Eğitim–Öğretim Yılı Güz Döneminde 4. Sınıfa başlayacak olmak.

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

TÜBİTAK SAGE Personel Alımı başvuruları başlamış olup en geç 26 Nisan 2021 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda adaylar başvurularını sadece Elektronik ortamda aşağıdaki başvuru adresi üzerinden gerçekleştirmeeri gereklidir.

İLANIN TAM METNİ

BAŞVURU EKRANI

Editör: TE Bilisim