Kamuya Memur Alımı için tercihler alındı. ÖSYM aracılığı ile yılda iki kez alınan tercihler ile kamuya 3742 Memur Alımı Yapılacak. Alımlar Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylardan gerçekleştirilecek. Atanmak üzere bekleyen adaylar için Tercih sonuçları az önce açıklandı!

Ülkemizde bulunan kamu Kurumları ve Kuruluşları ÖSYM aracılığı ile yayımladıkları tercih kılavuzu ile bünyelerine memur alımı yapacaklar. Peki Tercih işlemleri sonrası yapılması gerekenler nelerdir? Atamalarda KPSS Taban ve Tavan puanlar kaç? İşin Olsa ekibi olarak tüm merak ettiklerinizi sizlerle paylaşıyoruz.

Tercih Sonuçları Açıklandı!

KPSS-2023/2: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

20-27 Aralık 2023 tarihleri arasında tercihleri alınan KPSS-2023/2 bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, yerleştirme sonuçlarına, 08 Ocak 2024 tarihinde saat 14.30'dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilecektir.

Yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler Ek'te sunulmuştur.

KPSS-2023/2 Yerleştirme Sonuçları

KPSS-2023/2 Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler

ATANAN ADAYLAR BURADA! TIKLA SENDE KATIL

Mezuniyete Göre Taban KPSS Puanları:

Lise mezunu en düşük, 72,63746 Puan İle Atama

Ön Lisans mezunu en düşük, 64,43230 Puan İle Atama

Lisans mezunu en düşük, 58,62137  Puan İle Atama

21 Kadro Boş Kaldı!

Yapılan Merkezi atamalarda 21 kadro boş kaldı. Bu kapsamda KPSS Taban puanlara göre Lisans için 20 ve Ön Lisans için 1 kişilik kadro boşta kaldı.

KPSS 2023/2 ile 58 Puan İle Memur Atandı! 21 Kadro İse Boş Kaldı! KPSS 2023/2 ile 58 Puan İle Memur Atandı! 21 Kadro İse Boş Kaldı!

Lise, Ön Lisans ve Lisans 3742 Memur Alımı Yapılacak!

Söz Konusu kamu kurum ve kuruluşlarına meur alımları Lise, Ön lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden gerçekleştirilecektir. 

Lise Mezunu Kontenjanları: 

  •  Aşçı, Kaloriferci,  Memur,  Sağlık Memuru,  Sağlık Teknisyeni,  Şoför, Teknisyen,

Ön Lisans Mezunu Kontenjanları: 

Anbar memuru,ARFF Memuru,  Aşçı, Bilgisayar İşletmeni Dağıtıcı, Hizmetli, İş Makinası Sürücüsü,  İtfaiyeci, Kondoktör, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Köprü Operatörü, Laborant, Memur, Memur ( Hat Onarım Bakım Memuru ), Muhasebeci Programcı,  Puantör, ağlık Memuru Sağlık Teknikeri,Santral Memuru, Sekreter, Şoför, Tekniker, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni,Veteriner Sağlık Teknikeri,

Lisans Mezunu Kontenjanları: 

 Anbar Memuru, Antrenör,Arpon Memuru, Arff Memuru, Aşçı, Avukat, Bilgisayar İşletmeni,Çocuk Gelişimcisi,Çözümleyici Denizcilik Sörvey Mühendisi, Dil ve Konuşma Terapisti, Diyetisyen, Eğitmen,Enformasyon Memuru, Hareket Memuru,Hazine Avukatı, Hemşire,  İstatistikçi, Kimyager, Kütüphaneci, Memur, Mimar, Muhasebeci, Mühendis, Müze Araştırmacısı,Öğretmen,Programcı,  Psikolog, Puantör, Sağlık Fizikçisi,  Sanat tarihçisi Santral Memuru, Sekreter, Sosyal Çalışmacı, Stajyer Havacılık Bilgi Yönetimi Uzmanı, Sürveyan, Şehir Plancısı, Tahsildar,  Tren Teşkil Memuru, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni,  Veteriner Hekim,  Veznedar,