Kamuya memur alımı yapılacak. Her yıl KPSS Puanı kullanılarak yapılan Memur Alımı tercihleri için süreç başlıyor. KPSS Puanı ile yapılacak tercihler sürecinde Kamuya En az lise mezunu memur alımı yapılacak. Tercihler Bayram tatilinden sonra başlıyor. Peki Hangi kontenjanlarda memur alımı gerçekleştirilecek. Kimler tercih yapabilecek? Tüm merak ettiklerinizi İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

KPSS 2023/1 Tercih Kılavuzu Yayımlandı!

ÖSYM!'den az önce gelmiş olan duyuruya göre merkezi tercihler için başvuru süreci başladı.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/memur-alimi/kpss-20231-tercih-kilavuzu-yayimlandi-nitelik-kodlari-ve-kadrolar-h44701.html

TÜM MEMUR PERSONEL ALIMI İLANLARINA BURAYA TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ.

YENİ İLANLARDAN HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİR

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA

Mülakatsız Memur Alımı Yapılacak?

Günümüzde memur alımı için bir ok aday alımların Mülakatsız olmasını bekliyor. Bu kapsamda KPSS 2023/1 tercihleri için adaylar sadece KPSS Puanı ile trcih yapacak olup değerlendirmelerde KPSS Puanına göre gerçekleştirilecektir. Adaylar yapılacak sıralamaya göre en yüksek puandan en düşük puana kadar sıralama ile belirlenecektir. Bu kapsamda herhangi bir Mülakat yapılmayacaktır.

Tercih Kılavuzuna Kimler Başvuru Yapabilecek?

ÖSYM tarafından yayımlanacak olan KPSS 2023/1 tercih kılavuzu için adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

KPSS Şartı Ne Olacak?

KPSS Tercihlerinde 2022 yılı KPSS Puanı kullanılacak. Bu kapsamda adayların 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden puan almış olmak şartı aranacak. Herhangi bir Taban puan şartı aranmayacak olup sıralamaya göre değerlendirme yapılacak.

Memur Alımı Boş Kadroları Ne Olacak?

Lise Mezunu Kontenjanları:

  • Memur, Sağlık Memuru, Şoför, Teknisyen

Ön Lisans Mezunu Kontenjanları:

  •  Anbar Memuru, ARFF Memuru, Aşçı, Bilgisayar İşletmeni, Dava Takip Memuru, Eksper, Hastabakıcı, Hizmetli, İş Makinası Sürücüsü, Kondoktör, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Köprü Operatörü, Memur, Muhasebeci, Programcı, Sağlık Memuru, Sağlık Teknikeri, Sekreter, Şoför, Tekniker, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Veteriner Sağlık Teknikeri,

Lisans Mezunu Kontenjanları:

  • Anbar Memuru,Apron Memuru, Avukat, Bilgisayar İşletmeni, Grafiker, Hazine Avukatı, Hemşire, İstatistikçi, Kimyager, Kütüphaneci Memur, Merkezi Satınalma Uzman yardımcısı, Mimar, Muhasebeci, Mühendis, Mütercim, Öğretmen, Perfürzyonist, Peyzaj Mimarı, Programcı, Psikolog, Puantör, Sağlık Fizikçisi, Stajyer Havacılık Bilgi Yönetim Uzmanı, Şehir Plancısı, Tahsildar, Teknik Öğretmen, Tercüman, Uzman, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Veteriner, Veteriner Hekim, Veznedar,

1818 Memur Alımı Yapılacak!

LİSE MEZUNU: 90 Personel

ÖN LİSANS MEZUNU: 728 Memur Personel

LİSANS MEZUNU: 1000 Memur,

Olmak üzere kamuya KPSS 2023/1 kapsamında 1818 Memur Alımı ve personel alımı gerçekleştirilecektir. Ağırlıklı olarak Lisans seviyesinde memur alımı gerçekleştirilecek. İlgili kadro dağılımları ve detaylara aşağıdaki bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz.

KPSS 2023/1 Tercih Kılavuzu İle Lise Mezunu 90 Personel Alımı Kadroları

Ön Lisans Mezunu KPSS 2023/1 İle 728 Memur Alımı Kadro ve Kurum Listesi

KPSS 2023/1 İle Lisans Mezunu 1000 Memur Alımı Tercihleri Nitelik Kodları