Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Memur Alımı ilanı yayımlandı. 4 Aralık 2023 tarihi ile Hem İŞKUR hem de Resmi Gazete üzerinde yayımlanmış olan ilana göre farklı alanlarda istihdam edilmek üzere memur alımı gerçekleştirilecek. Bu yönde adayların ön lisans ve lisans mezunu olmaları gerekmektedir.

Hangi Kadrolarda Memur Alımı Yapılacak?

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Çanakkale'de ve İstanbul'da iatihdam edilmek üzere;

  • 1 Bilgisayar Mühendisi,
  • 1 Mekatronik Mühendisi,
  • 3 Elektrik Zabiti ( Gemi ),

Başvuru İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Kıyı Emniyeti adaylardan genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik souşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacak.

Mühendis Alımı Şartları Nedir?

Mühendis alımlarında ilgili alanlarda eğitimini Lisans seviyesinde tamamlamış olmak gereklidir. Bunun dışında, 36 Yaşından gün almamış olmak, En az 1 yıl iş tecrübesi olmak, KPSS den P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak gibi şartlar aranacak.

Elektrik Zabiti Alımı Şartları Nedir?

KPSS Girmiş olmak, Elektro-teknik zabiti yeterlilik belgesine sahip olmak. Yeterliliği ile alakalı her türlü güncel ve uluslararası kuralların gerektirdiği sertifikalara (stcw vb.) ve belgelere sahip olmak. Elektro-teknik zabiti veya Elektrik zabiti yeterliği ile asgari 5 yıl Elektrik hizmeti tecrübesine sahip olmak gereklidir.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Kıyı Emniyeti Memur alımında başvurular İŞKUR üzerinden olmak üzere 4 Aralık 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 8 Aralık 2023 tarihine kadar başvuruların yapılmış olması gerekmektedir.

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim