Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personel alımı yapıyor. KPSS Puanı ile ve Kura Yöntemi ile yapılacak değerlendirme sonucuna göre Atamalar yapılacak ve Nihai Listeye göre adaylara sözlü veya yazılı sınav yapılacaktır. Bu doğrultuda Kıyı Emniyeti farklı kadrolarda olmak üzere Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden Personel Alımı gerçekleştirilecektir. 

İşin Olsa ekibi olarak bu haberimizde sizlere Kıyı Emniyeti Personel alımı hakkında Başvuru sonuç ve değerlendirme bilgilerini paylaşacağız.

Başvurular Sona Eriyor!

Kıyı Emniyeti bünyesine personel alımı için yayımlanmış olan ilana göre başvurular 20 Kasım 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 24 Kasım 2023 tarihine kadar başvuruların gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular sadece İŞKUR üzerinden yapılacak olup aşağıdaki bilgiyi kullanarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İLGİLİ HABER: https://www.isinolsa.com/kamu-iskur-alimi/kiyi-emniyeti-95-kamu-isci-personel-alimi-ilani-lise-on-lisans-ve-lisans-h45526.html

95 Personel Alımı Yapılacak Kontenjanlar Nelerdir?

 • 20 Gemici,
 • 20 Yağcı,
 • 4 Büro Personeli (Memur),
 • 5 GözcüMuhabereci,
 • 3 Elektrik Zabit,
 • 5 Tekniker, 
 • 8 İkinci Kaptan,
 • 4 İkinci Mühendis,
 • 18 Deniz Trafik Operatörü (15 İstanbul, 3 Mersin),
 • 6 Mühendis,
 • 2 Avukat,  

Başvuru Değerlendirmesi Nasıl Yapılacak?

Başvurular iŞKUR üzerinden yapılıyor. Bu kapsamda;

Kura Çekimi ile Gemici ve yağcı Pozisyonlarında uygulanacak. İŞKUR ile iletilecek listeye göre Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından kura işlemleri yapılacaktır.

Sözlü Sınav ve Milakat ile ise  " Büro Personeli (Memur), GözcüMuhabereci, Elektrik Zabit, Tekniker,  İkinci Kaptan, İkinci Mühendis, Deniz Trafik Operatörü (15 İstanbul, 3 Mersin), Mühendis, Avukat " alımı yapılacak. Bu kontenjanlar için başvurular 60 KPSS Puanı ile gerçekleştirilmekte olup İŞKUR ile yapılacak KPSS Puan sırasına göre Nihali Liste sonucuna göre Kıyı Emniyeti tarafından Sözlü Sınav Mülakat yapılacak.

Türkiye İş Kurumunca nihai listelerin ulaşmasına müteakip sözlü sınav/mülakat yeri, saati ve tarihi ayrıca duyurulacaktır.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

İŞKUR üzerinde 24 Kasım 2023 tarihi ile sona erecek olan başvurular için sonuçlar en geç 15 Aralık 2023 tarihine kadar açıklanması bekleniyor. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünen gelecek duyuruya göre Adaylardan İstenen belgeler ve Taban KPSS Puanları açıklanacaktır.

KPSS Taban Puan Kaç Olacak?

KPSS ile yapılan başvurularda taban puan 60 olarak gerçekleştirildi. Bu kapsamda İŞKUR dan gelecek listeye göre yapılan KPSS Puanlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak geçmiş dönemlerde yapılan atamalar ele alınacak olursa Beklenen Taban KPSS Puanı 69 Puana kadar düşmektedir. 

SONUÇLAR AÇIKLANDIĞINDA ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI İNDİRİNİZ

İşin Olsa İnstagram >>>>> BURAYA

İOS Uygulama İçin >>>> BURAYA

Android Uygulama için >>>> BURAYA