Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce Resmi Gazete ve İŞKUR üzerinde yayımlanmış olan Kamu Personeli alımı ilanına göre Kıyı Emniyeti bünyesindeki eksikliği gidermek üzere 15 Kamu Personel Alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda İstanbul genekinde gerçekleşecektir. Adaylardan aranan şartlar ve başvuru bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Personel Alımı Yapılacak Kadrolar:

Kıyı Emniyeti toplamda 15 kişilik kadro ile;

  • 1 Diğer Mühendisler,
  • 4 Uzakyol İkinci Mühendisi/Makinisti,
  • 1 Gemici,
  • 9 Gemi Yağcısı,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personel alımı için adaylardan genel oalrak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

Ayrıca Alanında en az 1 yıl iş tecrübesi olduğunu SGK hizmet dökümü ve hizmet belgesi ile belgelemek, Herhangi bir sosyal güvenlik Kurumundan emekliye ayrılmış olmamak ve İŞKUR’da ilan edilen iş gücü talebinin son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir.

KPSS Şartı Aranacak!

Adayların 2022 yılında yapılan KPSS'den Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekmektedir.

Kontenjana Göre Özel Nitelikler Nelerdir?

Başvurular Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Kıyı Emniyeti bünyesine kamu personeli alımı için başvurular İlanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup en geç 4 gün içerisinde yapılmış olması gerekmektedir.

Başvuru Tarihleri: 23 - 27 Ekim 2023

Başvuru Adresi: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

İş İlanı Numaraları:

Diğer Mühendisler İş İlanı No: 00007877695

Uzakyol İkinci Mühendisi/Makinisti İş İlanı No: 00007877821

Gemici İş İlanı No: 00007877998

Gemi Yağcısı İş İlanı No: 00007878078