Resmi Gazete Personel Alımı ilanları yayımlandı. 22 Temmuz 2022 tarihli gelmiş olan resmi gazeteye göre Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 4/B fıkrasına göre istihdam edilmek üzere personel alımı ilanı yayımlandı. Söz konusu yayımlanan ilana göre alımlar Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden gerçekleştirilecek. Peki hangi kadrolarda personel alımı yapılacak? Şartlar ne olacak?

Mezuniyete Göre Sözleşmeli Personel Alımı Kadroları Nelerdir?

Lise Mezunu: 1 Diğer Sağlık Personeli, 18 Destek personeli, 2 Teknisyen, 

Ön Lisans Mezunu: 1 Laborant, 13 Büro personeli, 6 Tekniker, 2 Programcı, 10 Koruma ve Güvenlik Görevlisi

Lisans Mezunu: 2 Biolog, 3 Mühendis, 2 Büro Personeli, 

Başvuru İçin Adaylardan Aranacak Şartlar Nelerdir?

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi perosnel alımları 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler kapsamında gerçekleştirilecek. Söz konusu yayımlanan ilana göre " Türkiye CUmhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak" şartları aranacak.

Ayrıca Özel Olarak ise 2020 yılında yapılan KPSS'den Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 50 puan almış olmak ve Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak şartı aranacaktır. 

Kadrosuna Göre Özel Şartlar:

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

Başcvuru Süreci ilanın resmi gazetede yayımlandığı tarih itibari ile başlıyor. Adaylara başvuru için verilen son süreye kadar yapılacak başvurular kabul edilecek. Bu kapsamda Başvurular sadece İnternet'ten yapılacaktır.

Başvuru Tarihleri: 22 Temmuz - 1 Ağustos 2022 

Başvuru Adresi:  https://kmu.edu.tr web

İLANIN TAM METNİ

Editör: TE Bilisim