Taşeron Son Dakika: KİT Personellerinin Kadroya Geçiş Yapacağı Tarih Belli Oldu!

Kamu taşeron işçilerinin kadroya geçiş sürecindeki süreç devam ediyor. Kamu İktisadi Teşebbüslerinde (KİT) görev yapan taşeron işçiler için kadro yolunun açılmasının ardından, KİT personellerinin geçiş tarihi de netlik kazandı. Taşeron son dakika gelişmesine haberimizden ulaşabilirsiniz...

Taşeron Son Dakika: KİT Personellerinin Kadroya Geçiş Yapacağı Tarih Belli Oldu!

720 bin taşeron işçisinin kadroya geçişindeki en problemli dönemlerden birinden geçen Kamu İktisadi Teşebbüslerinde (KİT) görev yapan personeller, geçtiğimiz günler itibariyle kadroya geçiş için müjdeli habere ulaşmışlardı. Biz de yayımladığımız bu haberde, KİT personellerinin kadroya geçiş sürecini gündeme taşımış, ilgili süreç hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışmıştık.

Taşeron işçiler kadroya nasıl geçiş yapacaklar?

KİT personelleri, uygulanacak bir sınavın ardından kadroya geçiş yapmış olacaklar. Sınavdan başarılı ayrılan taşeron işçiler, daimi işçi statüsünde kamuda görev almaya devam edecekler. Bu bağlamda 50 bin kişilik önemli bir topluluğu ifade ettiğini söylemek mümkün. Yayımlanan bir son dakika haberiyle birlikte, taşeron işçiler için merak edilen tarihlerden biri olan kadroya geçiş tarihi de netlik kazandı.

KİT personelleri kadroya ne zaman geçebilecekler?

KİT' lerde görev yapan taşeron işçiler, 1 Ocak 2019 itibariyle kadroya geçiş yapmış olacaklar. Buradaki temel nokta, uygulanacak sınava katılıp başarılı olmak ve taşerondan kadroya geçiş sürecine dahil olabilmek. Tüm bu söylenenlere ek olarak sınavlara kimlerin katılabileceğini de tekrar hatırlatmak istiyoruz. Sınava katılabilecek olan  2 Aralık 2017' den bu yana kesintisiz olarak çalışan (mecburi izinler dışında / 30 günü geçmemiş olması gerekli) taşeron işçilerdir.

KİT taşeron işçilerinin kadroya geçiş süreciyle alakalı yaptığımız duyuru haberine göz atmak isterseniz buraya TIKLAYINIZ.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2018, 14:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aslan demir
Aslan demir - 2 yıl Önce

Keşke taşerona gösterilen bu haklar iltimas biraz da ücretli öğretmenlere tanınsa asgari ücretin altında maaş ve yarım sigortayla yaşamaya çalışan bu insanlar haketmiyor mu devletimiz bu duruma inşallah biran önce çare bulur.

KİTTTTT
KİTTTTT - 2 yıl Önce

PEKİ SINAVI BAŞARAMAYAN NE OLUCAK BU SINAV NERDEN ÇIKTI YA ALICAKSANIZ ALIN İNSANLARIN DERRDİ BİTMEZKEN SINAV NERDEN ÇIKTI YAHU

Clas
Clas - 2 yıl Önce

Sağlık Bakanlığı ( Aile Sağlığı Merkezlerinde ) O Kadar Hizmetliler Ne Olacak....

D.H.M.İ KİT İŞÇİSİ
D.H.M.İ KİT İŞÇİSİ - 2 yıl Önce

dhmi kadro dışı bırakıldı ma resmi gazetede yayınlandı bu resmi gazetede var kimse kandırmasın bizi yeter artık

Tuncay
Tuncay - 2 yıl Önce

Ptt taşeron işçilerin durumu nedir, biz zurnanın son deliğimiyiz.

İRFAN SANDALLI
İRFAN SANDALLI - 2 yıl Önce

K ADERİMİZDE KİTTE ÇALIŞMAK VARMIŞ
İ ÇİMİZE SİNMEDİ BİZLER OLMAYINCA
T EK BAYRAK TEK DEVLET TEK VATAN TEK MİLLET DEDİK SAYIN CUMHURBAŞKANIM. KİT LER DAHİL BERABER YÜRÜDÜK BU DİKENLİ YOLLARDA...