Taşeron İşçilerin Alacağı İkramiye Ücretleri Açıklandı! Taşerona Ne Kadar Prim Ücreti Verilecek?

2 Nisan 2018 tarihi itibari ile kadro alan 900 bin civarı taşeron işçiye verilecek olan ikramiye ücretleri açıklandı. Taşerona 52 günlük prim ücreti ne kadar verilecek?

Taşeron İşçilerin Alacağı İkramiye Ücretleri Açıklandı! Taşerona Ne Kadar Prim Ücreti Verilecek?

Türkiye'nin farklı bölgelerinde alt iş verenler aracılığı ile kamu kurumlarında istihdam etmekte olan taşeron işçiler için Türkiye'de yeni bir dönem başladı. Hükümet, Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ortak çalışma yürütmesi sonucu taşeron işçilere kadro verildi.

Geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama ile 900 bin işçiye devlet güvencesi verildiği belirtildi. Buna göre bu işçilere ikramiyeleri de verilecek. Taşeron işçilerin alacağı ikramiye ücretleri açıklandı. Peki taşerona ne kadar prim ücret ödemesi yapılacak, 52 günlük ikramiye ödemesi ne kadar? Tüm detayları www.isinolsa.com ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

İKRAMİYE TUTARLARI AÇIKLANDI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama ile taşeron işçilere verilecek olan ikramiye tutarının katsayısı hakkında bilgi verilmişti. Buna göre örnekler ile açıklayacak olursak asgari ücret ile görev yapmakta olan yani bin 603 TL maaş alan işçilere 2 bin 400 TL civarı, 2 bin lira maaş alan işçilere 3 bin 400 TL civarı ve 3 bin 500 lira maaş alanlara ise 6 bin TL ikramiye ödemesi yapılacaktır.

Eğer 2 Nisan 2018 tarihi itibari ile sizlerde taşeron yasası kapsamında kadro aldıysanız ve alacağınız ikramiye tutarını merak ediyorsanız maaşınızı 1,5 katsayısı ile çarparak alacağınız ikramiye ücretini sizlerde bu şekilde hesaplayabilirsiniz. Ödemelerin ne zaman yatırılacağına ilişkin haberimizin linki aşağıdadır.

İKRAMİYE ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATIRILACAK?

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2018, 15:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
SERHAT
SERHAT - 6 yıl Önce

arkadaşlar hala yalanaa devam ediyorlar bildigimiz işçi kadrosu degil uyanın içi boş hiç birşey yok yine seçim vaadi olarak kaldı lütfen ders verin

fatih-1453
fatih-1453 - 6 yıl Önce

2 Nisan 2018 tarihi itibari ile kadro alan 900 bin civarı taşeron işçiye verilecek olan ikramiye ücretleri açıklandı. Taşerona 52 günlük prim ücreti ne kadar verilecek?
BELEDİYEDE ÇALIŞAN KARDEŞLERİM ALABİLECEKMİ SİZ ONU SÖYLEYİN??

mehmet tivsiz
mehmet tivsiz - 6 yıl Önce

Okul iscileri yine gecici diyor madem kadrolu ise niye gecici diyorlar

SERHAT
SERHAT - 6 yıl Önce

yalan söyluyorlar yine seçim oldugu için ne oldugu bellli olmayan bır sozleşme uyanın arkadaşlarr

Murat
Murat - 6 yıl Önce

Açıklamayı kim nezaman yaptı

Tıss
Tıss - 6 yıl Önce

Biz Kpss yollarında ölelim siz 900 bin kadro verin tamam...
Lise mezunu tanıdığım belediyede taşeron çalışırken babasının ricası ile bölümü yükseltildi sonra ise kadrolu oldu. Evlendi eşini de aldırdı belediyeye sözleşmeli olarak. Adamlar mutlu mesut hayat sürerken sınav mınav kahrı çekmeden ikisi de ben sigara parası bulamıyorum ve Kpss sınavını bekliyorum...

taşorenli
taşorenli - 6 yıl Önce

arkadaşlar kandırıldık koşulsuz şartsız kadro diyorlardi.bunun neresi kadro.madem öyle niye gecici işci olduk.

Fatih-1453
Fatih-1453 - 6 yıl Önce

Açıklamayı bütün basın medya yapıyor 900 bin taşerona kadro ikramiye falan filan buradan bütün basın camiyasına sesleniyorum gerçek haber yapın belediyelerde çalışan taşeron lar şirket elemanı yapıldı asgari ücretle çalışan kadrolumu olur hiç
Hiçbir sosyal hakkımız olmayacak bu ekonomiye asgari ücret dayanırmı hiç bir Alman parası bizim 5 katımız olmuş eriyoruz