Kadro Verilen Taşeron İşçilere 52 Günlük İkramiye Prim Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

Kadro verilen taşeronlara ikramiye ücretleri ne zaman ödenecek? 52 günlük prim ödemeleri ne zaman yapılacak tarih açıklandı mı?

Kadro Verilen Taşeron İşçilere 52 Günlük İkramiye Prim Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

2 Nisan 2018 tarihi itibari ile ülkemizde 900 bin civarı taşeron işçiye kadro verildi. Buna göre kadro alan işçiler alt iş veren firmaları ile muhatabını kesti ve devlet güvencesi altına girdiler. Buna göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama ile kadro verilen taşeron işçilere ikramiye ödemesinin de yapılacağı belirtilmişti.

İlk yapılan açıklamalar ile taşeron işçilere 52 günlük prim ödemelerinin verileceği belirtilmişti. Peki taşeron işçilere ikramiye ödemeleri ne zaman yapılacak, taşerona 52 günlük maaş para ödemesi ne zaman yatırılacak? İşin Olsa ekibi olarak yayımlanan tüm açıklamalar ve detayları sizler için paylaşıyoruz.

İKRAMİYE ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATIRILACAK?

Kamu kurumlarına giren ve devlet güvencesi alan taşeron işçilere 52 günlük ikramiye ödemesi yapılacak. Peki ikramiye ödemeleri ne zaman yatırılacak? Buna göre ikramiye ödemelerinin ne zaman verileceğine ilişkin her hangi bir bilgi yok. Ancak ülkemizde genel olarak ikramiye ödemeleri bayram dönemlerinde yatırıldığı için bu senede bayrama yakın ödemelerin yapılması bekleniyor.

Yine ikramiye ödemelerinin tek seferde değil iki parça halinde yatırılması ön görülmekte olup iki ödemenin de bayrama yakın tarihlerde işçilerin banka hesaplarına yatırılması beklenmektedir. Yine konu hakkında hükümetten açıklama beklenmekte olup açıklama geldiğinde www.isinolsa.com ekibi olarak sizlere konu hakkında bilgi vereceğiz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ortaya Karışık
Ortaya Karışık - 4 yıl Önce

Taşeronu(kölelik) sistemini getiren bu hukumet zaten birde isim değiştirip birşey vermiş gibi kurtardık kadro verdik diyerek insanları kandirdigini mi sanıyor ne yapıyor anlayamadım en cahil kesim bile hava aldığının farkında 24 Haziran'da inşAllah farkedilir

omer
omer - 4 yıl Önce

milleti kandırmayın ya 900 bin kişi alnyormus 52 günlük ikramiyeyi 900 bin kişiye kadro verildi diyorsun yalan haber yapıyorsunuz belediye lere kadroda ikramiyede yok

Tuğba
Tuğba - 4 yıl Önce

52 günlük ikramiye deniyor Alo 170 aradık 5 gün olcak 5 gün temmuz ayı olmak üzere toplam 10 günlük ikramiye deniyor 2020 kadar maaşta 4 + 4zam ne fark etti ne söz verildi ne yapıldı bizim ĶADRODAN BEKLENTİM BU DEĞIL. Lütfen umutlarımızla oynamayın.Allah için

Ayla
Ayla - 4 yıl Önce

Maaslara 350 ila 500 zam dendi onu yuttuk ama yok. 52 gunluk tediye dendi maasAllah 5×2=10 dustu promosyon dendi daha maas alacak bir hesap bile yok.. Siz kimi kandiriyonuz 2020 ye kadar 4+4 zammis puu yaziklar olsun..

Hüseyın
Hüseyın - 4 yıl Önce

Farkı birakin ıki aydır düşük maaş aliyoruz kandirildik