POMEM 10 Bin Polis Özel Harekat PÖH mü Yoksa Polis Memuru mu Alınacak?

23. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM 10 bin polis alımı yapılacak. 10 bin polis Polis Özel Harekat PÖH sınıfı için mi yoksa polis memuru sınıfı için mi yapılacak?

POMEM 10 Bin Polis Özel Harekat PÖH mü Yoksa Polis Memuru mu Alınacak?

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde ki polis açığına göre her sene Maliye Bakanlığından kadro talep etmekte ve onaylanan kadrolar dahilinde on binlere polis alımı gerçekleştirmektedir. Bugün Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesinde yer almakta olan duyurular bölümü aracılığı ile üç önemli duyuru yaptı.

En yoğun rağbet gören duyuru şüphesiz ki 23. dönem Polis Melek Eğitim Merkezi POMEM için yapılan duyurudur. Buna göre 23. dönem POMEM'e toplam 10 bin polis alımı yapılacağı belirtildi. 23. dönem POMEM 10 bin polis alımı haberimize tıklayarak tüm detayları öğrenebilirsiniz.

PÖH mü? Polis Memuru mu?

23. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'e 10 bin polis alımı yapılacağı öğrenildi peki bu alımlar Polis Özel Harekat PÖH sınıfı için mi yoksa polis memuru sınıfı için mi yapılacak? Buna göre en son PÖH alımı 19. dönem kapsamında yapıldı. Diğer alımlar olan 20. dönem, 21. dönem ve 22. dönem polis memuru sınıfında yapıldı. Yani uzun süredir PÖH sınıfına alım yapılmadı.

Bu sebepten dolayı 23. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'e 10 bin kişilik Polis Özel Harekat PÖH alımı yapılması daha yüksek ihtimal gözükmektedir. Ancak belirtildiği gibi bu sadece bir ihtimaldir. Çünkü kadrolar İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü EGM tarafından belirlenmekte ve ona göre duyurular yapılmaktadır. Eğer Polis Özel Harekat branşında açık görünmezse yine polis memuru alımı yapılabilir fakat PÖH alımı uzun süredir yapılmadığı ve açığın olduğu düşünülürse bu sefer Polis Özel Harekat PÖH alımı yapılabilir.

23. DÖNEM POMEM 10 BİN POLİS ALIMI DUYURUSU BURADA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Pöh
Pöh - 4 yıl Önce

Pöh yaş şartı 35 olmasını istiyoruz

Pöh
Pöh - 4 yıl Önce

Yaş sınırı 35 olmasını istiyoruz

pöh
pöh - 4 yıl Önce

üniversite mezunları arasınan pöh alınmalı ve yaş şartı pomemle aynı olmalı

Misafir
Misafir - 4 yıl Önce

Söz de EGM lüğü performans diye bir sunum sunup 2018 in içinde 10700 pöh alacaktı nerede bilginize.

Umut
Umut - 4 yıl Önce

İnş pöh olur

Ibrahim şavran
Ibrahim şavran - 4 yıl Önce

ben açık öğretimden liseyi okuyorum bende giremezmiyim

psiko
psiko - 4 yıl Önce

bana bi soylermisiniz pöh ile polis memeuru arasındaki farkı. insanları tanıtmayı pöh te polis memurudur pöh çalıştığı şube dir. tıpkı asayiş terör vs gibi..

Naim Çiçeksöğüt
Naim Çiçeksöğüt - 4 yıl Önce

Bn polis olmak istiyorum yaşım 29 lise mezunuyum lütfen bna yardımcı olun lütfen bu konuda ne kadar büyük yetkili varsa onlara sesleniyorum numaram 05415021312