23. Dönem POMEM Duyurusu! 10 Bin Polis Alımı Yapılacak

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 23. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM duyurusu yapıldı. Toplam 10 bin polis alımı yapılacak.

23. Dönem POMEM Duyurusu! 10 Bin Polis Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görevlerine Türkiye'nin dört bir yanında devam etmekte olan Emniyet Genel Müdürlüğü çok sayıda polis alımları gerçekleştirmekte olup bu polis alımları Polis Akademisi Başkanlığı aracılığı ile kamuoyuna duyurulmaktadır.

Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi aracılığı ile yeni yapılan duyuruda 23. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'e toplam 10 bin polis alımı yapılacağı belirtildi. Peki 10 bin POMEM polis alımına ilişkin detaylar nedir? Yayımlanan duyurunun detayları sizler için açıklıyoruz.

KPSS'den Sonra Duyuru Yapılacak

23. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'e 10 bin polis alımı yapılacak. Polis Akademisi Başkanlığınca yapılan duyuruda alım ilanına lisans ve ön lisans mezunu adaylarının başvuru yapabileceği belirtilmiş olup tüm esas ve detayların 22 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'den sonra duyurulacağı belirtildi.

23. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'e başvuru yapabilmek için büyük ihtimal yine Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS şartının aranması beklenmektedir. KPSS'den sonra esasların duyurulması ile lisans mezunu adaylar için 2018 yılı KPSS şartı ve ön lisans mezunu adaylar için ise 2016 yılında yapılan KPSS sınavından puan şartının aranması bekleniyor. Genel olarak lisans mezunlarında KPSS 60 ile üzeri, ön lisans mezunlarında ise KPSS 70 ve üzeri şartı aranmaktadır.

10 BİN PÖH mü Alınacak? Polis Memuru mu Alınacak?

3 BİN KOMİSER YARDIMCISI ALINACAK DUYURUSU BURDA
2 BİN 500 PMYO LİSE MEZUNU POLİS ALIMI DUYURUSU BURADA

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 19:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
süleyman efiloğlu
süleyman efiloğlu - 4 yıl Önce

kpss ön lisans beklenmicekse en azımdan önlisans puanlarını aşağı çeksinler 65 bari olsun da 1,5 puan yüzünden mahrum kalmayalım

Burak Teknizli
Burak Teknizli - 4 yıl Önce

Temmuzda yapılacak olan sınav lisans kpss için, biz ön lisans kpss gireceğiz kasımda , bizim ne suçumuz var ?

ismail
ismail - 4 yıl Önce

Lisans kpss'den sonra olması bizlerin mağduriyet sebebi 2016 kpss puanımız 70 puanın altında bu alıma başvurmak istiyoruz lütfen gerekli düzenlemeyi yapın ve önlisans kpss puanını 60 yapın

cem
cem - 4 yıl Önce

ÖNLİSANS PUANI DÜŞÜRÜLSÜN...

Ebru
Ebru - 4 yıl Önce

Önlisanata 60 olsun haksızlık oluyo

Sancak
Sancak - 4 yıl Önce

Lütfen önlisans polis alimlalı için kpss puanı asagiya çekilsin

Mehmet sinan
Mehmet sinan - 4 yıl Önce

Ön lisans kpss puani aşagı insin biraz

Yusuf turan
Yusuf turan - 4 yıl Önce

Geçen sene de ön lisans alımları 2016 kpss ile olmuştu bu sene yine aynı bi sınavı kaçırdık girmeyenler beklesin diyolar resmen