Bakan Müjdeledi! 10 Bin Bekçi Alımı Daha Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından verilen müjde ile 10 bin bekçi alımının daha yapılacağı belirtildi. Peki alımlar ne zaman yapılacak detaylar nedir?

Bakan Müjdeledi! 10 Bin Bekçi Alımı Daha Yapılacak

Ülkemizde yaşayan tüm mahalle sakinlerinin huzurlu bir ortamda barınabilmeleri için İçişleri Bakanlığı önemli çalışmalar yürütürken bekçi kadrosunu kamuya yeniden getirdi. Bekçi alımı için geçtiğimiz sene ciddi alımlar yapıldı ve bu sene de ilk aşama olarak Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 7 bin bekçi alımı yapılacağına dair kamuoyuna önemli duyuru yapıldı.

Buna göre 7 bin bekçi alımından hariç olarak İşin Olsa ekibi olarak her yazımızda 10 bin bekçi alımının daha yapılacağını belirtmekteydik. Sonunda konu hakkında da resmi bir açıklama geldi. Buna göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan duyuru da 10 bin bekçi alımının daha yapılacağı söylendi. Peki detaylar nedir?

17 BİN BEKÇİ ALINACAK!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu halen bekçi alımı ve bekçilerin dağıtımının devam ettiği belirtilirken 81 ile bekçi gönderildiği ve yakın zamanda 7 bin bekçi alımının başlatılacağı duyuruldu. Buna göre yine Bakan Soylu 7 bin bekçi alımının ardından 10 bin bekçinin daha alınacağını söyledi. Yani bu sene içerisinde toplam kamuya 17 bin bekçi alımı yapılmış olunacak. Bilindiği üzere İşin Olsa ekibi olarak bizlerde sık sık 17 bin bekçi alımı yapılacağına dair haberler yaparak gündeme taşımıştık. 10 bin bekçi alımı ilanı hazırlanıp kamuoyuna duyurulduğunda İşin Olsa sitemiz üzerinden resmi ilana ulaşabilirsiniz.

10 Bin Bekçi Alımına İlköğretim Mezunları Başvurabilecek Mi?

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2018, 16:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakancan
Hakancan - 4 yıl Önce

Lütfen bekçi yaşı 35 yapın acilen biz gençler vatana hizmet etmeye hazırdır ama yaş hazır değil önümüzde yaş sınırı koymayın devlettimizden büyük bir adım atmasını rica ediyoruz hemen 35 olsun

Burak Teknizli
Burak Teknizli - 4 yıl Önce

Şu askerlik şartını kaldırın gözünüzü seveyim ya

misafir
misafir - 4 yıl Önce

yaş şartı otuzbeş bile olmayacak neden 35 yaşın üstü bu vatanın evladı değilmi

Adem
Adem - 4 yıl Önce

Yaş 35 olsun

Selo
Selo - 4 yıl Önce

Kesinlikle yaş sınırın 35 e çekilmesi lazım

Emir
Emir - 4 yıl Önce

Yaşın esnetilip 35olmasını istiyoruz

Ercan
Ercan - 4 yıl Önce

Yaş en az 35 olmalı. 35 yaşın üstündekileri yaşlı muamelesi yapmayın lütfen!

Çağlar
Çağlar - 4 yıl Önce

İnşAllah bu sefer lise mezunu aranmaz. :(