10 Bin Bekçi Alımına İlköğretim Mezunları Başvurabilecek Mi?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 10 bin bekçi alımının daha yapılacağını duyurdu. Peki bu alıma ilköğretim mezunları başvuru yapabilecek mi?

10 Bin Bekçi Alımına İlköğretim Mezunları Başvurabilecek Mi?

İçişleri Bakanı Türkiye geneli huzurlu bir ortamın sağlanması için kamuya bekçi kadrosunu getirdi ve geçtiğimiz sene 7 bin kişilik bekçi alımı yapıldı. Bu sene de ilk bekçi alımı ilanı 7 bin kişilik yayımlandı ve duyuru yürütmesi bulunan Polis Akademisi Başkanlığınca yapıldı. 7 bin bekçi alımı en az lise mezunu düzeyinde yayımlanmış olup başvuru tarihleri hakkında her hangi bir bilgi verilmemiştir.

Öte yandan bekçi alımında aranacak olan şartlar hakkında da Polis Akademisi Başkanlığınca duyuru yapıldı. Henüz bu ilan yayımlanmadan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu müjde verdi ve 10 bin bekçi alımı yapılacağı belirtildi. Peki bu bekçi alımına ilköğretim mezunu adaylar başvuru yapabilecek mi?

İlköğretim Mezunları Sesleri Duyulsun İstiyor!

İşin Olsa ekibimize her gün çok sayıda ilköğretim mezunu okurlarımızdan mesajlar geliyor ve seslerinin duyulması için taleplerini iletiyorlar. Buna göre Kanun Hükmünde Kararnameler KHK ile bekçi alımının en az ilköğretim mezunu düzeyinde yayımlanabileceği belirtilmişti. Fakat Polis Akademisi Başkanlığı ilanı en az lise düzeyinde yayımladı.

Yani 7 bin bekçi alımının en az lise mezunu düzeyinde yapılması planlanmaktadır. Öte yandan 10 bin kişilik alım ilanında mezuniyet düzeyinin ne olacağı şu an için bilinmiyor fakat en az ilköğretim mezunu adaylar en azından bu ilana başvuru yapabilmeleri için ilanın en az ilköğretim mezunu olmak şartı ile yayımlanmasını talep etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 10:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cumali KARAKAYA
Cumali KARAKAYA - 4 yıl Önce

Ne zaman başlayacak başvurular?

Erhan Tuncil
Erhan Tuncil - 4 yıl Önce

Selam aleykum sayin bakanim lutfen bekci aliminda ilkogretim mezunlarida basvuru yapsin bekliyoruz

Sehmus
Sehmus - 4 yıl Önce

İlk oğretim olur isalah

HAKAN ARI
HAKAN ARI - 4 yıl Önce

ADANA ALIM YAPILACAKMI İLKÖGRETİM MEZUNLARI OLURMU YSD SIBIRI KAC BILGILENDIRME BEKLIYORUZ..

İbrahim
İbrahim - 4 yıl Önce

Askerlik sarti kalksın zaten ömür boyu üniforma giyecek ler

Erdal Durmuş
Erdal Durmuş - 4 yıl Önce

Hadi inşallah ilköğretim mezunlarınada öncülük tanılcak. Bu haber herkezin umut kaynağı oldu☺

Emya
Emya - 4 yıl Önce

Bence ilkogretım baswrsun lise mezunu olan adam gtsın polıs olsun ikoğretımleride alinsinlar inşallh

Mehmet güven
Mehmet güven - 4 yıl Önce

2016 da yapılan alımlarda yaşımı 29 du bu alımlarda 31 den gun almişim yaş sınırı 35 olsaydi daha iyi olurdü okadarda heveslendik