SGK 341 Kamu Personeli Alımı İlanı 2022 - Lise - Ön Lisans ve Lisans - 60 KPSS İle

Sosyal Güvenlik Kurumu ( SGK ) 4/B Sözleşmeli 341 Personel alımı ilanı geldi. SGK En az 60 KPSS ve lise mezunu, Güvenlik, Destek, Büro Personeli ve Teknisyen alacak.

SGK 341 Kamu Personeli Alımı İlanı 2022 - Lise - Ön Lisans ve Lisans - 60 KPSS İle

Sosyal Güvenlik Kurumu 341 Personel Alımı ilanı yayımladı. 25 Eylül 2022 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan ilana göre SGK bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı alanlarda Sözleşmeli Personel Alımı yapacak.SGK yayımladığı ilana göre 4/B sözleşmeli personel alımı kapsamında alım yapacak. KPSS Puanı ele alınmak üzere KPSS B Grubu esas alınacak Mülakat Yapılmaksızın personel alınacak.

Peki SGK personel alımı ilanında bilmeniz gerekenler nelerdir? Kimler başvuru yapabilecek? Detaylı Kontenjan dağılımı nedir? Başvurular kime ve nasıl yapılacak? Tüm bun bilgileri İşin Olsa ekibi olarak sizlerle paylaşacağız.

341 Personel Alımı Kontenjan Dağılımı Nasıl Olacak?

Sosyal Güvenlik Kurumu 341 personel alımları farklı alanlarda yapılacak. Büro Personeli, Güvenlik, Teknisyen ve Destek Personeli alanlarında alım gerçekleştirilecek.

  • 171 Destek Personeli ( 2 Sekreter, 4 Dağıtıcı, 118 Temizlik Personeli, 19 Şoför, 15 Aşçı, 7 Aşçı Yardımcısı, 4 Basit Bakım personeli, 2 Bulaşıkçı )
  • 102 Büro Personeli,
  • 59 Koruma Güvenlik Görevlisi,
  • 9 Teknisyen ( 8 Elektrik ve Elektronik, 1 Makina ),

Kimler Başvuru Yapabilecek?

341 Sözleşmeli personel alımı ilanına başvuru yapabilmek için genel ve özel niteliklerin sağlanıyor olması gerekmektedir. Genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. madesindeki nitelikler aranacak. Özel olarak ise, eğitim ve KPSS şartı aranacak.

Genel Şartlar Nedir?

Genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacaktır.

Özel Başvuru Şartları Nedir?

Her kontenjan için fakrlı nitelikler yer almaktadır, Ayrıca alımlar fakrlı şehirlerden gerçekleştirilecek. Öte yandan sözleşmeli personel alımları için her adaydan farklı nitelikler istenecektir. Ancak merak ettiğiniz diğer özel nitelikler şöyledir:

KPSS Puan Şartı:

Adaylardan 2020 yılında yapılan KPSS'den Lise İçin P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak gerekmektedir.

65 Yaş Şartı Var!

Bir çok aday başvurularda yaş engeline takılıyor. Ancak SGK yayımladığı personel alımı ilanında herhangi bir yaş şartı koymadı. Adayların Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak ve 65 Yaşından büyük olmamak şartı aranacak.

Mülakatsız Personel Alımı Yapılacak!

SGK yayımladığı Kamu Personeli alımı lanında da belirttiği gibi Sözleşmeli personel alımları herhangi bir Mülakat yapılmaksızın gerçekleştirilecek. KPSS Puanı ele alınmak üzere 4/B kanunu kapsamında sözleşmeli alım yapılacağından Herhangi bir yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın sadece KPSS Puan sırası esas alınmak sureti ile personel alınacak.

Kontenjana Göre Özel Başvuru Şartları ve Şehre Göre Kontenjan Dağılımı:

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

SGK Sözleşmeli persone alımı başvuruları Eylül sonunda başlayacak. Bir hafta sürecek olan başvuru işlemleri Elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

Başvuru Tarihleri: 30 Eylül - 7 EKim 2022

Başvuru Şekli: e-Devlet üzerinden SGK Kurum Dışı Sınav Uygulaması üzerinden elektronik ortamda

BAŞVURU KILAVUZU BURADA

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2022, 08:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ruken
Ruken - 1 yıl Önce

Başvuru yapılmıyor

aslan yılmaz
aslan yılmaz - 1 yıl Önce

Bu hükümet resmen üniverste mezunlarını aç ve işsiz bıraktı.yaş bahanesiyle başvuruda yapamıyor.Lisans mezunu olan daha kıdemli,isterse lise kadrosunada başvurabilir ama bu hükümet yeminli siz üniverste mezunlarına temizlik kadrosu bile vermeyecez diyorlşar.Bunu chp ve iyi partiye yazıyorum şuan seçimden sonra göreceksin akp iktidarı.herkes senin ne ayak olduğunu iyi bi,liyor.Bu son zamanların tadını çıkar reis.GİDİCİSİN.ADİOS AMİGOS.Suç teşkil eden suça kusurlu sorumluluk alan bürokratlar sizinde hesabınız,defteriniz dürülecek.az kaldı.

Azizcan
Azizcan - 1 yıl Önce

Sayın devlet büyüklerim 2022 kpss puanıyla da alım yapın lütfen mağdur olmayalım yaş geçiyor

sn sinan bey
sn sinan bey @Azizcan - 1 yıl Önce

alınmlar onlısans ve ortaogretım oldugu ıcın 2020kpss ıle oluyo cunku onlar daha gırmedıler 2022 kpssye

Esmaa
Esmaa - 1 yıl Önce

Lisans mezunlarına hiçbir kadro vermeyin zaten ne bu alıp veremediğiniz anlamadim özel güvenlikte özellikle birazda lisansa yer açın ya

ElA
ElA - 1 yıl Önce

Sgk başvuru sayfasına nerden ulaşıyoruz

Seyit Kemal Özata
Seyit Kemal Özata - 1 yıl Önce

Özel güvenlik

Murat Yılmaz
Murat Yılmaz - 1 yıl Önce

Başvurular nasıl yapılır

aslan yılmaz
aslan yılmaz @Murat Yılmaz - 1 yıl Önce

lisans mezunlarına başvuru hakkı yok resmen siz üniverste mezunlarına temizlik kadrosu bile vermeyecez diyor bu hükümet

Tuğbalii
Tuğbalii - 1 yıl Önce

Büro personelligine 3004 le başvuran varmi