Kültür Bakanlığı Lise ve 60 KPSS İle Kamu Personeli Alımında Son Gün!

Kültür ve Turizm Bakanlığı kamu personeli alımında son gün! 60 KPSS ile ve Lise Mezunu personel alımı detayları başvuru bilgisi haberde.

Kültür Bakanlığı Lise ve 60 KPSS İle Kamu Personeli Alımında Son Gün!

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kamu Personeli alımı gerçekleştiriyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanmış olan ilana göre Bakanlık büyesindeki eksikliği karşılamak üzere lise mezunu adaylar içerisinden Kamu Personeli alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda aımlar 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere 4/B sözleşmeli olarak gerçekleştirilecek.

Başvurularda Son Gün!

Kültür ve Turizm Bakanlığı büyesindeki eksikliği gidermek üzere Lise mezunu ve 60 KPSS Puanı ile 14 bahçıvan alımı gerçekleştirecek. Buna göre başvuruların 2 Temmuz 2023 tarihi ile başlamasından sonra en geç Bugün itibari ile gerçekleştirşmesi gereklidir.

Lise ve 60 KPSS Puanı Olmak Şart!

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kamu Personeli alımı ilanına başvuru için genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindek, şatlar aranacak. Ayrıca bunun dışında;

- Lise veya dengi okul mezunu olmak ve Bahçe Bakımı ve Peyzaj Eğitimi Sertifikası veya Bahçıvanlık Eğitimi Sertifikasına sahip olmak.

- 2022 KPSS (B) Grubu için KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

- Erkek olmak.

- 35 yaşını doldurmamış olmak.

 - Bahçıvanlık görevini yapmasına engel olabilecek hastalık veya benzeri durumu bulunmamak.

Şartları aranacaktır.

İLANIN DETAYLARI VE BAŞVURU BİLGİSİ: https://www.isinolsa.com/sozlesmeli-personel-alimi/kultur-bakanligi-lise-mezunu-ve-60-kpss-ile-personel-alimi-ilani-h44627.html

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2023, 13:35
YORUM EKLE