Kültür Bakanlığı 500 Personel Alımı ( Güvenlik ve Temizlik) Yedek Aday Duyurusu

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı duyurusu geldi. 500 Güvenlik ve Temizlik görevlisi adaylarından yedek aday atama duyurusu yayımlandı. Atanan isimler?

Kültür Bakanlığı 500 Personel Alımı ( Güvenlik ve Temizlik) Yedek Aday Duyurusu

Az önce Kültür ve Turizm Bakanlığından gelen duyuru ile 500 sözleşmeli personel alımı hakkında duyuru yayımlandı. Gelen duyuruya göre Bakanlık 400 Koruma ve Güvenlik Gmrevlisi alımı ile 100 Temizlik personeli alımı hakkında yedek duyurusu yapıldı. Belirli Aralıklara Yedek aday duyurularına devam eden ilan için neredeyse her ay yedek aday alınıyor. Söz konusu yedek aday duyurusuna göre İstanbul ili için geçerli olmak üzere 1 aday atanmıştır.

Yedek Atama Duyurusu:

KPSS puanına göre sıralanan, 31.12.2021- 09.12.2022 tarihleri arasında asil ve yedek adaylardan (belgelerini teslim etmeyen, feragat eden, kriterleri uymayan vb.) yerine, yerleştirilen YEDEK ADAYLARIN aşağıda belirtilen belgeleri en geç 23.12.2022 günü mesai bitimine kadar Kültür ve Turizm Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Çiğdem Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:50 Çankaya/ANKARA adresi Genel Evrak Birimine elden, posta ya da kargo yoluyla ulaştırmaları zorunludur. Posta yoluyla yapılan başvurularda aşağıda belirtilen belgelerin ve dilekçenin son başvuru tarihinin mesai saati bitimine kadar Bakanlık genel evrak birimine ulaşması gerekir. Postadaki gecikme nedeniyle son başvuru tarihinden sonra Bakanlık genel evrak birimine ulaşan başvurular işleme konulmayacaktır.

NOT: Son 1 yıl içerisinde aynı unvanda 4/B sözleşmeli statüde çalışmakta olan ya da kurumlarınca sözleşmesi fesh edilen veya sözleşmesini tek taraflı fesh eden adayların atamaları kesinlikle yapılmayacaktır.

Aşağıdaki listelerde ismi bulunup atamaya esas belgelerini teslim etmeyecek adayların, nüfus cüzdanlarının önlü arkalı fotokopisi ekli olarak feragat dilekçesi yazarak isea[email protected]  adresine e-posta göndermeleri gerekmektedir.

KPSS puanına göre sıralanan yedek adaylar listesi için tıklayınız.

Yedek Aday Başvuru İçin İstenen Evraklar Nelerdir?

YERLEŞTİRİLEN YEDEK ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER

1-Dilekçe (Örneği için tıklayınız.)

2-Öğrenim Belgesi aslı veya Noter onaylı örneği, (e-Devlet üzerinden de alınabilir)

3-Nüfus Cüzdanı aslı veya Noter onaylı örneği, (e-Devlet üzerinden de alınabilir)

4- KPSS sonuç belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

5- Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna yerleştirilen adaylar için Özel Güvenlik Kartı (önlü arkalı) ya da Özel Güvenlik Sertifikası aslı veya Noter onaylı örneği,

6-Sağlık Raporu;

a) Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna yerleştirilen adaylar için; Sağlık Raporu (Asıl), "Güvenlik görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu olmadığınıgösteren heyet raporu (Tam teşekküllü Devlet veya Üniversite Hastanelerinden) almaları gerekmektedir. Adayların boy ve kilolarının ilgili kurum tarafından verilen sağlık raporunda mutlaka belirtilmesi gerekmektedir.

Erkek adaylar için boyunun 170 cm den kısa olmaması, kilosunun ise cm cinsinden boy uzunluğunun son 2 rakamından 15 den fazla, 13 den az olmaması gerekmektedir. (Örneğin boy uzunluğu 170 cm ise kilosu en fazla 70+15=85 kg ve en az 70-13=57 kg olmalıdır.)

Kadın adaylar için boyunun 160 cm den kısa olmaması, kilosunun ise cm cinsinden boy uzunluğunun son 2 rakamından 15 den fazla, 13 den az olmaması gerekmektedir, (Örneğin boy uzunluğu 160 cm ise kilosu en fazla 60+15=75 kg ve en az 60-13=47 kg olmalıdır.)

b) Temizlik Personeli için; "Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleri bulunmadığını" gösteren heyet raporu (Tam teşekküllü Devlet veya Üniversite Hastanelerinden) almaları gerekmektedir.

7-Mal Bildirimi (Örneği için tıklayınız.) (İki sayfa olan Mal Bildirimi arkalı önlü olarak tek yaprakta doldurulacaktır.)

8-24/08/2022 tarihi veya sonrası itibariyle alınan Adli Sicil Belgesi (e-Devlet üzerinden de alınabilir), (Belgede adli sicil kaydı yoktur, adli sicil arşiv kaydı yoktur ibareleri beraber bulunmalı), (Vardır ibaresi bulunması halinde konuyla ilgili belgelerin gönderilmesi)

9-Askerlik Belgesi (Erkekler için) (e-Devlet üzerinden alınacaktır) Askerlik hizmetini tamamlamış adayların Terhis Belgesi örneği.

10-Yerleşim Yeri Belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır)
11-Herhangi bir sağlık güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmadığına ilişkin Sosyal Güvenlik Merkezlerinden alınacak belge (e-Devlet üzerinden de alınabilir.)   

12- 6 adet vesikalık fotoğraf  

DUYURUSUNUN TAMAMI BURADA:https://pgm.ktb.gov.tr/TR-330458/4b-sozlesmeli-personel-alimi-400-koruma-ve-guvenlik-gorevlisi-ile-100-destek-personeli-temizlik-gorevlisi-yedek-adaylarina-duyuru-06102022.html

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2022, 13:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet GÖKTÜRK
Mehmet GÖKTÜRK - 1 yıl Önce

İşkur diye bir kurum var ama ne yaptıklarını veya kime yararı oluyor bilen biri bana izah etsin lütfen...?

Talip şahin
Talip şahin - 1 yıl Önce

Ne olur yapmayın etmeyin onbeş yıldır iki üniversite mezunu mazlum,mağdur,dinine,diline,bayrağına,bağlı türk vatandaşları olarak beş milyona yakın işşsizleriz,bizlerede birer dilim rızık verilsin,onbeş yıldır bekliyoruz.

Zeynep yılmaz
Zeynep yılmaz - 1 yıl Önce

Bende temizlik işi arıyorum evim kira 4 tane çocuğum var

İbrahim Türkoğlu
İbrahim Türkoğlu - 1 yıl Önce

Kamuda çalışmak istiyorum temizlik işi yaparım sayın bakanım 5 çocuğum var kıradayım saygılar sunarım bakanım benim mesleğim boyacım sertifikam var ne iş varsa yaparım sayın bakanım 05424787278

MEVLÜT BİNİCİ
MEVLÜT BİNİCİ @İbrahim Türkoğlu - 1 yıl Önce

SELAMÜN ALEYKÜM MUŞ'TA YAŞIYORUM BİR İŞE İHTİYACIM VAR AMA NERDE 0531.509.26.49

zeliha beyaz
zeliha beyaz - 1 yıl Önce

slm bende temizlik personelim 6 yildir sağlık ocağında çalışıyorum halen çalışıyorum yarim gun olduğu için tam zamanli iş ariyorum .evi kira geçim zor

mukadder altın
mukadder altın - 1 yıl Önce

yorumum şu yedi sekiz yıldır işkur da kaydımı yeniliyorum bir işe alınırım umuduyla

DILEK DENIZ
DILEK DENIZ - 1 yıl Önce

Bir Cagre bizide görün güvenlik görevlisi olarak bi is bekliyodum

Nihal Aktaş
Nihal Aktaş - 1 yıl Önce

11 yıldır güvenliğim iş arıyorum bende çalışmak isterim.Antalyada yaşıyorum

Yunus ALİOĞLU
Yunus ALİOĞLU @Nihal Aktaş - 7 ay Önce

Bende silahlı olarak güvenlik işi arıyorum malesef