Kültür Bakanlığı 500 Personel Alımı ( Güvenlik ve Temizlik) Yedek Aday Duyurusu

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı duyurusu geldi. 2021 yılı alınan Güvenlik ve Temizlik görevlisi adaylarından yedek aday atama duyurusu yayımlandı.

Kültür Bakanlığı 500 Personel Alımı ( Güvenlik ve Temizlik) Yedek Aday Duyurusu

Az önce Kültür ve Turizm Bakanlığından gelen duyuru ile 500 sözleşmeli personel alımı hakkında duyuru yayımlandı. Gelen duyuruya göre Bakanlık 400 Koruma ve Güvenlik Gmrevlisi alımı ile 100 Temizlik personeli alımı hakkında yedek duyurusu yapıldı.

500 Kamu Personeli Alımı Duyurusu!

Kültür ve Turizm Bakanlığı 22 Haziran 2022 tarihi ile yayımladığı duyuruya göre 400 Koruma ve Güvenlik Görevlisi ile 100 Temizlik Personeli alımı için yedek adaylardan atama yapıldı. Bakanlık yedek adayların listesini ve teslim edilmesi gereken belgeleri açıkladı.

KPSS puanına göre sıralanan yedek adaylar listesi için tıklayınız.

Yedek adaylar için belge teslimi en geç 04 Temmuz 2022 tarihine kadar yapılacak. BelgelerKültür ve Turizm Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No:50 Çankaya/ANKARA adresi Genel Evrak Birimine elden, posta ya da kargo yoluyla ulaştırmaları zorunludur.

Başvuru İçin İstenen Belgeler:

- Dilekçe

- Öğrenim Belgesi aslı veya onaylı örneği, (e-Devlet üzerinden de alınabilir)

- Nüfus Cüzdanı aslı veya onaylı örneği, (e-Devlet üzerinden de alınabilir)

- KPSS sonuç belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

- Mal Bildirimi

- 28/03/2022 tarihi veya sonrası itibariyle alınan Adli Sicil Belgesi (E-Devlet üzerinden de alınabilir), (Belgede adli sicil kaydı yoktur, adli sicil arşiv kaydı yoktur ibareleri beraber bulunmalı), (Vardır ibaresi bulunması halinde konuyla ilgili belgelerin gönderilmesi)

- Askerlik Belgesi (Erkekler için) (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

- Yerleşim Yeri Belgesi (e-Devlet üzerinden alınacaktır)

- Herhangi bir sağlık güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmadığına ilişkin Sosyal Güvenlik Merkezlerinden alınacak belge (e-Devlet üzerinden de alınabilir.)

- 6 adet vesikalıkfotoğraf

Güvenlik Görevlisi kadrosu için,Özel Güvenlik Kartı (arkalı önlü) ya da Özel Güvenlik Sertifikası aslı veya onaylı örneği veSağlık Raporu (Asıl),Koruma ve Güvenlik Görevlisipozisyonuna yerleşenadaylar için"Güvenlik görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu olmadığını"gösterenheyet raporu (Tam teşekküllüDevletveyaÜniversiteHastanelerinden)almaları gerekmektedir. Adayların boy ve kilolarının ilgili kurum tarafından verilen sağlık raporunda mutlaka belirtilmesi gerekmektedir.

Temizlik Personeli kladrosu için sise,Sağlık Raporu (Asıl),Destek Personelipozisyonuna yerleşenadaylar için"Temizlik görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalık ve benzeri engelleribulunmadığını"gösterenheyet raporu(Tam teşekküllüDevletveyaÜniversiteHastanelerinden)almaları gerekmektedir.

DUYURUSUNUN TAMAMI BURADA:https://pgm.ktb.gov.tr/TR-322315/4b-sozlesmeli-personel-alimi-400-koruma-ve-guvenlik-gor-.html

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2022, 15:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet GÖKTÜRK
Mehmet GÖKTÜRK - 3 ay Önce

İşkur diye bir kurum var ama ne yaptıklarını veya kime yararı oluyor bilen biri bana izah etsin lütfen...?

İbrahim Türkoğlu
İbrahim Türkoğlu - 3 ay Önce

Kamuda çalışmak istiyorum temizlik işi yaparım sayın bakanım 5 çocuğum var kıradayım saygılar sunarım bakanım benim mesleğim boyacım sertifikam var ne iş varsa yaparım sayın bakanım 05424787278

MEVLÜT BİNİCİ
MEVLÜT BİNİCİ @İbrahim Türkoğlu - 3 ay Önce

SELAMÜN ALEYKÜM MUŞ'TA YAŞIYORUM BİR İŞE İHTİYACIM VAR AMA NERDE 0531.509.26.49

mukadder altın
mukadder altın - 3 ay Önce

yorumum şu yedi sekiz yıldır işkur da kaydımı yeniliyorum bir işe alınırım umuduyla

Zeynep yılmaz
Zeynep yılmaz - 3 ay Önce

Bende temizlik işi arıyorum evim kira 4 tane çocuğum var

Talip şahin
Talip şahin - 3 ay Önce

Ne olur yapmayın etmeyin onbeş yıldır iki üniversite mezunu mazlum,mağdur,dinine,diline,bayrağına,bağlı türk vatandaşları olarak beş milyona yakın işşsizleriz,bizlerede birer dilim rızık verilsin,onbeş yıldır bekliyoruz.

DILEK DENIZ
DILEK DENIZ - 3 ay Önce

Bir Cagre bizide görün güvenlik görevlisi olarak bi is bekliyodum

Mehmet  Ali  Kara
Mehmet Ali Kara - 3 ay Önce

Aşçılık ustalık sertifikam var aile 7 kişiyiz iş arıyorum yok kamu da çalışmak istiyorum Temizlik işine yaparım Çok mağdurum merkez Kilis 05442166154q

Umeyr
Umeyr @Mehmet Ali Kara - 3 ay Önce

Milli eğitim bakanlığı aşcı ve aşcı yardımcısı alımı var son başvuru 1 nisan

Nihal Aktaş
Nihal Aktaş - 3 ay Önce

11 yıldır güvenliğim iş arıyorum bende çalışmak isterim.Antalyada yaşıyorum