Danıştay En az 4000 TL Maaş İle 70 Kamu Personeli Alımı Devam Ediyor

Danıştay Başkanlığı bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere 70 kişilik kadro ile Kamu Personeli alımı yapacağını bildirmişti. Başvurular hala devam ediyor.

Danıştay En az 4000 TL Maaş İle 70 Kamu Personeli Alımı Devam Ediyor

Danıştay Başkanlığı Geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilana göre bünyesindeki perosnel eksikliğini karşılamak üzere farklı kadrolarda Kamu Personeli Alımı yapacağını bildirmişti. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesi gereğince sözleşmeli olarak yapılacak personel adayları için Uygulamalı ve sözlü sınav ile 70 Kamu Personeli Alımı yapılacak. Başvuru süreci hala devam ilan hakkında detayları sizlerle paylaşacağız.

EN AZ LİSE MEZUNU PERSONEL ALIMI YAPILIYOR!

Danıştay bünyesine alacağı adaylardan en az lise mezunu olmak şartı arayacak. Bu kapsamda En az lise mezunu alım yapılacak kadrolar, Zabıt Katibi, Teknisyen, Destek Personeli, Mübaşir kadrolarıdır.

30 Zabıta Katibi Alımı yapılacak.

5 Kişilik Teknisyen Alımı kadrosu ile 3 Bilgisayar ve 2 İnşaat Teknisyeni alınacak.

Destek Personeli Alımı kadrosunda ise 10 Şoför, 12 Hizmetli,6 Garson ve 2 Bulaşıkçı alınacak.

Mübaşir Alımı ise sadece 1 kişilik kadro için yapılacak.

Öte yandan Ön Lisans ve Lisans mezunu adaylar içerisinden 4 Programcı alnacak. Mezuniyete göre kadro dağılımı ise şöyledir:

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

Danıştay Başkanlığının kamu personeli alımı ilanına başvuru yapacak adaylar için süreç hala devam ediyor. 10 Ağustos 2021 tarihi ile başlamış olan başvuru süreci en geç 20 Ağustos 2012 tarihine ladar devam edecektir.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylar e-Devlet şifresi ile başvurularını elektronik ortamda gerçekleştirecekler.

BAŞVURU EKRANI

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİYOR?

Danıştay Başkanlığının kamu personeli alımına başvuru yapacak adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Özel olarak ise, 2020 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise için KPSSP94, Ön Lisans için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

Ancak Destek Personeli kadrosu için 60 KPSS Puanı İle Personel Alımı yapılacak.

Bunun dışında adaylardan, Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliğinin Genel Şartlar Başlıklı 5’inci maddesinin 1’inci fıkrasının (b) bendinde yer alan “İlk Defa Devlet Memurluğuna atanacaklar için Başkanlık tarafından ilan edilen sınavın yapılacağı yılın son günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak” hükmü uyarınca sınavın yapılacağı yılın son günü olan 31/12/2021 tarihi itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak şartı aranacak.

Danıştay 70 Zabıt Katibi, Mübaşir, Destek Personeli, Teknisyen Alımı Detayları

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2021, 22:49
YORUM EKLE