ATK En Az Lise Mezunu 124 Hizmetli, İKM ve Kamu Personeli Alımı Şartlar?

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu kamu personeli alımı başvurusu başlıyor. Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu 124 Kamu Personeli alımı kontenjan ve başvuru bilgisi haberde.

ATK  En Az Lise Mezunu 124 Hizmetli, İKM ve Kamu Personeli Alımı Şartlar?

Adli Tıp Kurumu bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilan ile 124 kamu personeli alımı yapacak. Farklı kadrolarda Kamu Personeli alımı gerçekleştirilecek olup başvuru süreci 28 Mart 2022 başlıyor. Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu Kamu Personeli alımı gerçekleştirilecek olup alımlar 11 farklı kadroda gerçekleştirilecektir. Peki Adli Tıp Kurumuna kimler başvuru yapabilecek? Kadrosuna göre adaylardan aranan özel şartlar nedir?

124 Kamu Personeli Alımı Yapılacak!

Adli Tıp Kurumu 11 fakrlı alanda 124 Kamu Personeli alımı yapacak olup alımlar; 1 İnfaz ve Koruma Memuru, 15 Sağlık Teknikeri, 3 Hemşire 6 Mühendis, 13 Biyolog, 5 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 15 Büro Personeli, 11 Diğer Teknik Hizmet Personeli (Kimyager), 25 Laborant, 5 Teknisyen, 25 Destek Personeli (Hizmetli) kadrolarında yapılacak. 

Adaylardan genel olarak 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki nitelikler aranacak. Öte yandan 2020 yılı KPSS puanı kullanılacak olup Lise için KPSSP94, Ön Lisans için KPSSP93 ve Lisans için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacak.

Kadrosuna Göre Özel Başvuru Şartları Nedir?

Büro Personeli Alımı Şartı:

- Ön Lisans Mezunları İçin, Adalet önlisans programından veya Adalet Meslek Yüksekokulundan, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik önlisans programından, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, önlisans programlarının birinden mezun olmak,

- Lisans mezunu Alım İçin: Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik, Kütüphanecilik, Kütüphanecilik ve Bilgi Çalışmaları lisans programlarının birinden mezun olmak ve Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım lisans programlarının birinden mezun olmak.

Diğer Teknik Hizmet Personeli (Kimyager) Alımı Şartı:

- Kimya lisans programından mezun olmak.

Laborant Alımı Şartı:

- Sağlık Laboratuvarı, Tıbbi Laboratuvar, Tıbbi Laboratuar Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

- Pataloji Laboratuvar, Pataloji Laboratuvar Teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olmak

Mühendis Alımı Şartı:

- Adli Bilişim Mühendisliği lisans programından mezun olmak

- Makine Mühendisliği, Makine ve İmalat Mühendisliği, Makine ve Üretim Mühendisliği, Makine ve Malzeme Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

- Kimya Mühendisliği, Kimya ve Süreç Mühendisliği, Kimya ve Proses Mühendisliği, Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya lisans programlarının birinden mezun olmak.

Biyolog Alımı Şartı:

- Biyoloji, Tıbbi Biyolojik Bilimler, Biyoloji Bilimleri ve Biyomühendislik, Moleküler Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyoteknoloji, Moleküler Biyoteknoloji, Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji, Biyomühendislik ve Genetik, Genetik ve Biyomühendislik, Moleküler Biyoloji, Genetik ve Biyomühendislik, lisans programlarının birinden mezun olmak.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Şartı:

- 18 yaşını tamamlamış ve 30 yaşından büyük olmamak, 

- 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesi hükmü gereğince güvenlik soruşturması olumlu olmak.

Teknisyen Alımı Şartı:

- Ortaöğretim Kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı ve Dallarından, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı - Endüstriyel Elektronik Dalından veya Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı - Endüstriyel Kontrol Dalından mezun olmak. Ortaöğretim Kurumlarının Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı ve Dallarından mezun olmak.

İnfaz ve Koruma Memuru Alımı Şartı:

- 18 yaşını tamamlamış ve 30 yaşından büyük olmamak, 

- 170 cm boyundan kısa boylu olmamak,

- Görevini devmalı yapmsına engel herhangi bir sağlık sorunu olmamak,

Sağlık Teknikeri Alımı Şartı:

- Adli Tıp Teknikerliği, Otopsi Yardımcılığı, Adli Tıp önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Hemşire Alımı Şartı:

- Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri, Sağlık Memurluğu lisans programlarının birinden mezun olmak.

Destek Personeli (Hizmetli) Alımı Şartı:

- Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak,

Başvuru Süreci Başlıyor!

Adli Tıp Kurumu personel alımı başvuruları 28 mart 2022 tarihi ile başlayacak olup en geç 3 Nisan 2022 tarihine kadar gerçekleştirilecektir. Başvurular sadece Kariyer kapısı üzerinden yapılacak. Online başvuru alınacak olup belgelerin sisteme online yüklenmesi gerçekleştirilecektir.

İLANIN DETAYLARI BURADA

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2022, 08:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Demir
Demir - 2 yıl Önce

Bu adaletsiz hukuksuz haksız uygulamalar acilen son bulmalı.Aylardır kamu iş ilanlarını takip ediyorum,bir işsiz TC Vatandaşı ve EYT 'li olarak .Tüm ilanlarda max.25-40 yaş sınırı var.Özel sektörde mevcut.Soruyorum biliyorum kimse duymayacak ve görmeyecek genede soruyorum.Bizler ne yapacağız hayatlarımızı nasıl idame ettireceğiz? Cevabı alan çözümü olan mutlaka yazsın.Lütfenn

......
...... - 2 yıl Önce

Yaş 28 ile 40 arası olsun