SGK Yeni İlan Yayımladı! Lise Mezunu Personel Alımı Yapıyor!

Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesindeki personel eksikliği için farklı alanlarda olmak üzere kamu ilanları kapsamında personel alımı yapacağını belirtti.

SGK Yeni İlan Yayımladı! Lise Mezunu Personel Alımı Yapıyor!

Türkiye İş Kurumu Üzerinde yayımlanmış olan ilanlara göre Sosyal Güvenlik Kurumu personel alımı yapacak. Bu kapsamda SGK bünyesindeki eks,kliği karşılamak için farklı şehirlerde olmak üzere ve farklı pozisyonlarda kamu personeli alımı gerçekleştiriyor. Ayrıca alımlar Engelli, Normal, Eski Hükümlü ve TMY (Terorle Mücadelede Yaralanan) kapsamında yapılacak. 

HANGİ POZİSYONLARDA ALIM YAPILACAK?

Sosyal Güvenlik Kurumu 5 farklı pozisyon ile ve 2 farklı bölgede personel alımı yapacak. Bu yönde, Adana Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde, 4 Engelli Temizlik Görevlisi ve 2 Eski Hükümlü veya TMY kapsamında temizlik görevlisi olmak üzere toplamda 6 temizlik görevlisi alımı yapılacak.

Gaziantep Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne ise, 1 Eski Hükümlü veya TMY kapsamında Mutfak Görevlisi, 1 Engelli Aşçı ve 1 Engelli Telefon Operatörü alacağını ilan etti.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

  • 2527 sayılı Tük Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile Türk vatandaşı olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar,anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar,millî savunmaya karşı suçlar,Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk,zimmet,irtikâp,rüşvet,hırsızlık,dolandırıcılık,sahtecilik,güveni kötüye kullanma,hileli iflas,ihaleye fesat karıştırma,edimin ifasına fesat karıştırma,suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
  • Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak,
  • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,
  • Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak,
  • Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),
  • Alım Yapılacak bölge sınırları içerisinde ikamet edşyor olmak,
  • En az lise mezunnu olmak,
  • Durumunu ( Engelli, Eski Hükümlü veya TMY ) gösterir rapora sahip olmak,

BAŞVURULAR:

SGK Personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularına ilanın yayım tarihi olan 02 Temmuz 2019 tarihi itibari ile başladılar ve adaylara başvuru için 4 günlük süre verilmiş olup adaylar başvurularını en geç 06 Ağustos 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular İŞKUR resmi internet adresi üzerinden yapılacak. İlgili ilanlara başvuru için İşyeri Ünvanı kısmında SOSYAL GÜVENLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ yazarak ilgili ilanlara ulaşılabilmektedir.

YORUM EKLE