Lise ve Ön Lisans Mezunu Yeni Kamu İlanları: SGK ve MEB Personel Alımı

Kamu İŞKUR İlanları 30 Temmuz 2019 tarihi itibari ile yayımlandı. SGK ve MEB en az lise mezunu olmak üzere kamu personeli alımı yapacaklar. İşte detaylar.

Lise ve Ön Lisans Mezunu Yeni Kamu İlanları: SGK ve MEB Personel Alımı

Türkiye İş Kurumu 30 Temmuz 2019 kamu ilanlarını yayımladı. Yayımlanan ilanlara göre farklı statülerde ve farklı pozisyonlarda kamu personeli alımı yapılıyor. En az lise mezunu ve ön lisans mezunu olan adayların başvuru yapabileceği bu pozisyonlar için başvuru süreci başladı.

30 TEMMUZ 2019 KAMU İLANLARI:

İŞKUR aracılığı ile yayımlanmış olan ilanlara göre, Diyarbakır Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ve Kars Milli Eğitim Müdürlüğü bünyelerindeki eksikliği karşılamak üzere Engelli statüsünde ve Eski Hükümlü veya TMY (Terorle Mücadelede Yaralanan) kapsamında kamu personeli alımları yapılacak. Alım yapılacak pozisyonlar ise, Büro İşçisi, Telefon Santral Operatörü ve Doğalgaz Kalorifer Ateşçisi pozisyonlarında alım yapılacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

  • Türk vatandaşı olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar,anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar,millî savunmaya karşı suçlar,Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk,zimmet,irtikâp,rüşvet,hırsızlık,dolandırıcılık,sahtecilik,güveni kötüye kullanma,hileli iflas,ihaleye fesat karıştırma,edimin ifasına fesat karıştırma,suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
  • Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak,
  • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,
  • Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak,
  • Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),
  • Başvuru yapacak olan adayların il sınırları içinde ikamet ediyor olması,
  • Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak şartları aranacak.

BAŞVURULAR:

Başvuruda bulunacak olan adaylar başvurularına ilanların yayım tarihi itibari ile başlayabilirler. Bu kapsamda başvurular 30 Temmuz 2019 tarihi itibari ile başlamış olup adaylara 3 günlük süre verilmiştir. Bu kapsamda başvurular en geç 02 Ağustos 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. başvurular İŞKUR resmi başvuru sistemi üzeriden elektronik ortamda yapılacaktır.

BAŞVURU ADRESİ: https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE