Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı İŞKUR İle 7 Personel (Usta Gemici) Alımı Yapıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı personel alımı ilanı yayımlandı. İŞKUR üzerinden yapılacak alım ile Bakanlık başvuruları başladı. Şartlar nelerdir?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı İŞKUR İle 7 Personel (Usta Gemici) Alımı Yapıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı personel Alımı ilanı yayımlandı. Türkiye İş Kurumu aracılığı ile Sürekli İşçi alımı yapılacak olup başvurular başlamıştır. Ayrıca Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına KPSS Puanı ile alım yapılacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı taşra teşkilatına alım yapılacağından Usta Gemici kadrosunda 7 kişilik kadro ile perosnel alınacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

İlan Kamu İŞKUR İlanları üzerinde yayımlanmış olup genel olarak adaylardan " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak ve sağlık açısından görevini yapmasına engel herhangi bir sorunu olmamak" şartları aranacak.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI:

1) Herhangi bir ön lisans programından mezun olmak,

2) 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) P93 puan türünden 60 (altmış) ve üzeri puana sahip olmak,

3) Usta Gemici veya güverte sınıfı daha üst bir yeterlilikte en az 3 (üç) yıl deniz hizmeti bulunmak ve bunu belgelemek (çalışılan iş yerinden bu görevin yapıldığına dair alınan antetli ve onaylı belge vs.),

4) Yeterliliği ile alakalı her türlü güncel ve uluslararası kuralların gerektirdiği sertifikalara (stcw vb.) ve belgelere sahip olmak,

5) Öncelik hakkına sahip olan adaylar için; Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğinin 5’inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmanın yanı sıra özel ve genelde belirtilen tüm şartları taşıyor olmak,

6) Sınav başvurusunun son günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak, şartları aranır.

BAŞVURULAR İŞKUR ÜZERİNDEN!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı personel alımı başvuruları İŞKUR aracılığı ile 11 Ekim 2021 tarih ile başlamış olup en geç 15 Ekim 2021 tarihine kadar başvuruların gerçekleştirilmiş olması gereklidir. Sadece İŞKUR aracılığı ile yapılacak başvurular sadece " https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx " adresi üzerinden şahsen yapılacak.

BAŞVURU KILAVUZU

YORUM EKLE