TÜRASAŞ 3 Şehirde Lise Mezunu 213 Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

TÜRASAŞ personel alımı için İŞKUR'da ilan yayımladı. 3 Şehirde 7 Meslekten 213 kamu işçi alımı kontenjan ve şartları haberde.

TÜRASAŞ 3 Şehirde Lise Mezunu 213 Personel Alımı İlanı Yayımlandı!

TÜRASAŞ bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce İŞKUR üzerinden gelmiş olan Kamu İşçi alımı personel alımı ilanına göre TÜRASAŞ bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı 7 Kadroda istihdam edilmek üzere 213 personel alımı gerçekleştirilecek. Peki kimler başvuru yapabilecek? Detaylar nelerdir?

Hangi Mesleklerde Personel Alımı Yapılacak?

  • 68 NC/CNC Tezgah Operatörü,
  • 1 Makine Teknolojisi Teknisyeni(Makine Teknisyeni-Motor Ve Makine),
  • 115 Kaynakçı (Oksijen Ve Elektrik),
  • 13 Mekaniker-Vagon,
  • 2 Otomotiv Boya Teknisyeni,
  • 13 Elektrikçi (Genel),
  • 1 Beden İşçisi (Genel),

Hangi Şehirlerde Personel Alınacak?

  • Sakarya,
  • Eskişehir,
  • Sivas,

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

TÜRASAş Personel alımı için adaylarda genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olmak, Erkek adyalar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacak.

KPSS Şartı Yok!

TÜRASAŞ Personel alımında adaylardan herhangi bir KPSS Şartı aranmayacaktır. KPSS siz Personel alımı yapılacak.

Yaş Şartı nedir

İlan tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve 30 yaşını aşmamış olmak.

Eğitim Şartı Nedir?

Alımlar Lise veya Dengi okul mezunu adaylarda yapılacak. Ancak adayların yukarıdaki mesleklere göre ilgili alanlardan mezun olmuş olmak şartı aranacaktır.

Kura çekimi Yapılacak!

Her bir aday, İŞKUR'un internet sitesinde yayımlanan listedeki işyerlerinden sadece bir iş yeri ve meslek dalı için başvuru yapabilecektir. İhtiyaç duyulan hizmet türlerinde işe alınacak işçiler, ortaöğretim (lise ve dengi) olması şartıyla noter kurası ile belirlenecektir. Noter kura çekimi 13/10/2023 Cuma günü Genel Müdürlüğümüzde yapılacaktır.

Kura çekimi tarihi ve yerinde değişiklik olması durumunda https://www.turasas.gov.tr/ adresinden duyuru yapılacaktır. Duyurular https://www.turasas.gov.tr/ adresinde ilan edilecek olup adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacaktır.

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?

TÜRASAŞ personel alımı için başvurular ilanın yayım tarihi olan 25 Eylül 2023 tarihi ile başlamış olup en geç 4 gün içerisinde yani 29 Eylül 2023 tarihine kadar yapılmış olması gereklidir. Başvurular sadece İŞKUR üzerinden yapılacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Umutcan Babiloğlu
Umutcan Babiloğlu - 3 ay Önce

Başvuru

Umutcan Babiloğlu
Umutcan Babiloğlu - 2 ay Önce

İş icin